Dünya Malezyada Pakistana ait yolcu uçağının kalkışına izin verilmedi

Malezya'da Pakistan'a ait yolcu uçağının kalkışına izin verilmedi

Malezya'da Pakistan Uluslararası Havayolları (PIA) firmasına ait bir yolcu uçağının, yasal gerekçelerden ötürü kalkıştan önce havalimanında durdurulduğu bildirildi. Mahsur kalan yolcular ve kabin ekibinin, Kovid-19 tehlikesine karşı karantina merkezine götürüldüğü açıklandı

Haber Merkezi AA
Malezyada Pakistana ait yolcu uçağının kalkışına izin verilmedi
Fotoğraf: Arşiv

PIA'nın sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda, Pakistan'ın Karaçi kentinden dün Kuala Lumpur Havalimanına inen ve buradan İslamabad'a sefer yapmak üzere kalkışa hazırlanan Boeing-777 yolcu uçağının, Malezya makamlarının emriyle kalkışına izin verilmediği kaydedildi.

Uçağın durdurulmasının, firmanın bir başka şirket ile yaşadığı yasal anlaşmazlıktan kaynaklandığını aktaran PIA, Malezya'nın kararının tek taraflı ve kabul edilemez olduğunu belirtti.

Akıl almaz kayıp Malezya uçağı
DÜNYA
Akıl almaz kayıp Malezya uçağı

Kira ödemesini yapmamasından ötürü durduruldu

Pakistan basınındaki haberlerde ise yolcu uçağının, PIA'nın uçakları kiraladığı Vietnamlı bir firmaya kira ödemesini yapmamasından ötürü durdurulduğu öne sürüldü.

Uçağın durdurulmasının ardından bir süre mahsur kalan yolcular ve kabin ekibinin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehlikesine karşı karantina merkezine götürüldüğü açıklandı.

Kayıp Malezya uçağı artık aranmayacak
DÜNYA
Kayıp Malezya uçağı artık aranmayacak

Olayın ardından açıklama yapan Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zahid Hafız Chaudhri, Malezya'daki büyükelçiliğin konuya ilişkin ilgili makamlarla yakın temasta olduğunu vurguladı.

Malezya hükümetinden ise uçağın durdurulmasına dair bir açıklama yapılmadı.

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
DÜNYA
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.