Dünya Rusya ABDnin çekildiğini somut olarak göremiyoruz

Rusya: ABD'nin çekildiğini somut olarak göremiyoruz

Rusya Dışişleri, ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "ABD'nin çekildiğine dair somut adımlar göremiyoruz" ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova, haftalık basın toplantısında Suriye’nin İdlib kenti hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Zaharova, Rusya’nın İdlib konusunda endişeli olduğunu söyledi. Haftalık basın toplantısında gündem değerlendirmesinde bulunan Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, ABD askerlerinin İdlib’den çekilme süreci ile ilgili RusyaDışişleri Bakanlığının görüşlerini aktararak, “ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD askerinin Suriye’den çekilme açıklamasından sonra ABD tarafından somut bir adım atılmamıştır” dedi.

  • Suriye’nin İdlib kenti ile ilgili görüşlerini aktaran Zaharova, “İdlib’te yaşanan durum çerçevesinde çok endişeliyiz. Bölgede durum iyice kötüleşiyor. Tahrir El-Şam militanları tarafından kentin tamamı kontrol altına alındı” şeklinde konuştu.

ABD Suriye'den çekiliyor
DÜNYA
ABD Suriye'den çekiliyor

Trump: Suriye kararım sürpriz değil
DÜNYA
Trump: Suriye kararım sürpriz değil

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.