Dünya Rusyadan ABDye Nereyi vuracaksın?

Rusya'dan ABD'ye: Nereyi vuracaksın?

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi ABD'den Suriye'deki kimyasal silah üretimi ve saklanmasıyla ilgili olduğunu savunduğu yapıları açıklamasını istedi. Temsilci, ABD'ye "Vurmak istediğin yerlerin listesini ver" diye çağrı yaptı.

Haber Merkezi DHA
Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya
Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya

Rusya’nın BM Daimi Temsilcisi Vasiliy Nebenzya, ABD'den kimyasal silah üretimi ve saklanmasıyla ilgili olduğunu savunduğu yapıları açıklamasını ve bölgeye Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü uzmanlarını göndermeyi önerdi.

Nebenzya, “Amerikalı meslektaşlarımıza net bir önerimiz var; Pentagon’un ateş açmak için belirlediği hedef listesini açıklamasını istiyoruz” çağrısı yaptı ve ekledi:

Eğer bunlar size göre kimyasal silahların korunması ve uygulanmasıyla ilgiliyse, bu verileri araştırmaların yapılmadığı için Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’ne gönderiniz. Biz, Suriye hükümetinin kontrolü altında olmayan alana, zor güzergahlardan zehirli madde ve provokasyon düzenlemek için ekipman gönderildiğine ilişkin verileri örgüte sunduk.

Nebenzya, Suriye’nin yakınında kilit rol oynayan batılı ülkelerin askeri varlığının gözlemlendiğini ve bunların resmi kişilerinin agresif açıklamalar yaptığının da altını çizdi

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.