Dünya Rusyadan Erdoğanın tavrına övgü S-400 için kesin duruş

Rusya'dan Erdoğan'ın tavrına övgü: S-400 için kesin duruş

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, S-400 konusunda eşi görülmemiş bir baskı olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavrına övgü yağdırdı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert ve kesin bu duruşunu memnuniyetle karşılıyoruz.

Haber Merkezi Yeni Şafak
 S-400 hava savunma füze sistemi
S-400 hava savunma füze sistemi

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baskılara rağmen Rusya’dan S-400 hava savunma füze sistemi satın alımı konusundaki duruşundan memnuniyet duyduklarını söyledi. Peskov, Rossiya 1 televizyon kanalında katıldığı bir programda, Türkiye’nin S-400 alımı ile ilgili duruşunu değerlendirdi.

MEMNUNİYETLE KARŞILIYORUZ

Türkiye’ye bu konuda büyük baskı olduğunu belirten Peskov, “Prensip olarak bağımsız ve kendi başına hareket edebilen ülke sayısı parmakla sayılacak kadar az. Rusya ve Türkiye bu ülkeler kategorisine giriyor. Gerçekten eşi görülmemiş bir baskı var. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sert ve kesin bu duruşunu memnuniyetle karşılıyoruz” ifadelerini kullandı.

DEVAM EDİYORUZ DEVAM EDECEĞİZ

  • Peskov, böyle bir duruşun özgür ve egemen şekilde diyalog kurmayı ağlayacağını vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya’dan S-400 hava savunma füze sistemi alımı ile ilgili olarak, “Bir şeyin akdini yapmışsak, sözleşmesini yapmışsak bu iş bitmiştir, ona göre biz yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bu da bizim egemenlik hakkımızdır, bu bizim tasarrufumuzdur” demişti.

Binler ırkçılara karşı
DÜNYA
Binler ırkçılara karşı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.