|

Ünlü yazar Paulo Coelho, Kuran'dan ayet paylaşarak İzmir'e bağış yapacağını duyurdu

Brezilyalı yazar Paulo Coelho, Twitter hesabından Kur'an-ı Kerim'den "Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır" ayetini paylaşarak, İzmir depremi için Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını açıkladı. Türkiye'de en çok 'Simyacı' isimli romanıyla tanınan yazarın paylaşımı binlerce beğeni aldı.

17:32 - 2/11/2020 Pazartesi
Güncelleme: 17:43 - 2/11/2020 Pazartesi
Yeni Şafak
Paulo Coelho.
Paulo Coelho.

Türkiye'de Simyacı, Veronika Ölmek İstiyor ve Aldatmak gibi kitaplarıyla tanınan Brezilyalı roman yazarı Paulo Coelho, sosyal medya hesabından İzmir depremine ilişkin bir paylaşım yaparak, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay örgütleri aracılığıyla bağış yapacağını duyurdu.


"Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır"

Coelho, Twitter hesabından Kuran’ın İnşirah Suresi’nde yer alan "Elbette zorluğun yanında bir kolaylık vardır. Gerçekten, zorlukla beraber bir kolaylık daha vardır" ayetine yer vererek, "Tüm dayanışmam Türk arkadaşlarıma, pazartesi günü Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi aracılığıyla bağış yapacağım. Bağışın depremden etkilenen ülkeler (Türkiye ve Yunanistan) arasında nasıl dağıtılacağına RCRC karar verecektir” ifadelerini kullandı.
#İzmir
#deprem
#yardım
#Paulo Coelho
4 yıl önce