Dünya Yemin töreninde Joe Bidendan daha çok konuşulmuştu Eldivenleri yardım kampanyasına dönüştürecek

Yemin töreninde Joe Biden'dan daha çok konuşulmuştu: Eldivenleri yardım kampanyasına dönüştürecek

ABD Başkanı Joe Biden’ın yemin törenine yün eldivenleriyle katılarak gündem olan Senatör Bernie Sanders, bu ilgiyi hayırlı bir işe dönüştürdü. Sanders törendeki fotoğrafının yer aldığı sweatshirtleri bir yardım kuruluşu için satışa çıkardı.

Haber Merkezi Diğer
Yemin töreninde Joe Bidendan daha çok konuşulmuştu: Eldivenleri yardım kampanyasına dönüştürecek
Bernia Sanders

ABD’de Vermont Senatörü Bernie Sanders, yeni Başkan Joe Biden için geçen çarşamba günü düzenlenen yemin törenine yün eldivenleriyle katıldı. Herkesin resmi kıyafetlerle yer aldığı yemin töreninde Bernie Sanders’ın bir sandalyede yün eldivenleriyle çekilen fotoğrafı, sosyal medyada gündem oldu.

YARDIM KURULUŞU SATACAK

Fotoğraf montajlanarak espri amacıyla çok değişik şekillerde kullanıldı. Sanders ise bu ilgiyi bir kampanyaya dönüştürdü ve üzerinde yemin töreninde çekilmiş fotoğrafının yer aldığı sweatshirtleri satışa sunarak, ihtiyacı olanlara yemek dağıtan Meals on Wheels adlı yardım kuruluşuna para toplamaya başladı.

79 yaşındaki Bernie Sanders’ın kendi internet sitesinde 45 dolardan (333 lira) satışa sunulan sweatshirte yoğun talep olduğu belirtildi.

Bu fotoğraf yemin törenine damga vurdu: Dünya oturuşunu ve eldivenlerini konuştu
FOTOĞRAF 7
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Bu fotoğraf yemin törenine damga vurdu: Dünya oturuşunu ve eldivenlerini konuştu
ABD'nin 46. Başkanı Joe Biden, Kongre binasında düzenlenen yemin töreni ile resmen görevi devraldı. Yemin törenine damga vuran fotoğraflardan biri ise ABD başkanlık seçimleri için Demokratların aday adayı olan senatör Bernie Sanders'ın fotoğrafı oldu. Sosyal medyada yemin törenine dair en çok konuşulan şeylerden biri Sanders'ın eldivenleri ve oturuşu oldu. Sosyal medya kullanıcıları Sanders'in fotoğrafını çokça paylaştı.


Abone Ol Google News
Troll ordusundan siber operasyon: BAE, Suudve Mısır’danTunus manipülasyonu
Dünya

Troll ordusundan siber operasyon: BAE, Suud ve Mısır’dan Tunus manipülasyonu

Katar Üniversitesi’nden Akademisyen Marc Owen Jones’un resmî Twittter hesabı üzerinden yürüttüğü araştırma, Tunus’taki darbe girişiminin ardındaki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan ve Mısır desteğini gözler önüne serdi.
Büyükşehir’in ortağı olduğu Horizon Projesi’ne AB desteği
Gündem

Büyükşehir’in ortağı olduğu Horizon Projesi’ne AB desteği

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin proje ortağı olduğu Avrupa Birliği Horizon 2020’nin kentsel hareketlilik, erişilebilirlik ve bağlanabilirlik alanında çağrısı olan Era-Net Cofund Projesi 1 milyon 96 avroluk destek almaya hak kazandı. Konya, Brüksel ve Strasburg’un ortak hareket edeceği proje kapsamında fiziksel engelliler, görme engelliler, yaşlılar ve düşük gelir gruplarının toplu ulaşıma ve sosyal alanlara erişilebilirlik seviyeleri üzerine kapsamlı şekilde araştırmalar ve uygulamalar gerçekleştirilecek.
Gölgede uyudu vatandaşlar sıcaktan öldü sandı: Güneşe çıkamıyoruz gölgede pişiyoruz Adana cehennem gibi yanıyor
Gündem

Gölgede uyudu vatandaşlar sıcaktan öldü sandı: Güneşe çıkamıyoruz gölgede pişiyoruz Adana cehennem gibi yanıyor

Adana'da sıcak hava vatandaşlara zor anlar yaşattı. Sıcak havada rahatsızlanıp gölgede uyuyakalan bir vatandaşı ise başka vatandaşlar uyandırıp elini yüzünü yıkattı. Adana’nın çok sıcak olduğunu belirten bir vatandaş, “Adana çok sıcak. Güneşe çıkamıyoruz, gölgede pişiyoruz. Adana cehennem gibi yanıyor. Cehennem harbiden Adana’nın altında” diye konuştu.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.