Dünya Yüzyılın Anlaşmasına kırmızı kart

‘Yüzyılın Anlaşması’na kırmızı kart

Filistin topraklarındaki İsrail işgalini kalıcılaştıracak ve meşrulaştıracak “Yüzyılın Anlaşması” projesi Ramallah’ta protesto edildi. Protestocular, ABD Başkanı Donald Trump’ın projesine destek veren Suudi Arabistan, BAE ve Mısır’a da tepki gösterdi. Son dönemde söz konusu ülkeler ile İsrail arasında artan siyasi, diplomatik ve ekonomik trafik dikkat çekiyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Filistin’de Suud, BAE, Mısır destekli projeye protesto gösterisi düzenlendi.
Filistin’de Suud, BAE, Mısır destekli projeye protesto gösterisi düzenlendi.

Filistinliler, işgal altındaki Batı Şeria’da “Yüzyılın Anlaşması” projesini protesto etti. Gösteri Demokratik Filistin Topluluğu’nun çağrısı üzerine Ramallah’ta düzenlendi. İsrail’in HaYom gazetesi, “Suudi Arabistan, BAE, Mısır ve Ürdün liderlerinin, ABD Başkanı Trump’ın damadı ve danışmanı Kushner’e Yüzyılın Anlaşması planına destek verdiklerini açıkladıklarını” duyurmuştu.

HAMAS VE FETİH’E ÇAĞRI

Yüzyılın Anlaşması projesini kınayan göstericiler, Hamas ve Fetih hareketlerine Filistin iç bölünmüşlüğünü bitirme çağrısı yaptı. Filistin Halk Partisi Siyasi Büro Üyesi Halid Mansur yaptığı açıklamada, Filistinli gruplara birleşme çağrısında bulunarak, “Filistin halkı, Filistin milli projesini hedef alan Yüzyılın Anlaşması’nı ret konusunda yek vücuttur” dedi.

SİNA’YA SÜRME PLANI

ABD Başkanı Donald Trump’ın İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda öne sürdüğü, Suudi Arabistan, BAE ve Mısır’ın da destek verdiği belirtilen “Yüzyılın Anlaşması” planının, Filistin devletini kurmak için Sina topraklarının bir bölümünün alınmasını ya da planın Kudüs’ün tamamının İsrail’e bırakılması gibi Filistinlilerin aleyhine olan maddeler içerdiği belirtiliyor.

Haydut devletten itiraf
DÜNYA
Haydut devletten itiraf
Ankara'da cuma namazı saat kaçta?
Gündem

Ankara'da cuma namazı saat kaçta?

Müslümanlar için büyük öneme sahip olan mübarek cuma namazı bu hafta da büyük bir katılımla kılınacak. Cuma namazına gidecek olanlar Ankara'da cuma saatini arıyor. Camileri dolduracak cemaat Ankara'da cuma namazı saat kaçta? sorusunun cevabını merak ediyor. Diyanet İşleri Başkanlığının takvimine göre, Ankara'da cuma namazı saat 12.53'te.
En güzel Berat Kandili mesajları
Gündem

En güzel Berat Kandili mesajları

En güzel Berat kandili mesajları. 19 Nisan Cuma gecesi Berat Kandili idrak edilecek. İslam alemi için büyük bir öneme sahip mübarek kandillerde Müslümanlar birbirlerine mesaj atarak aralarındaki bağı güçlendiriyor. Biz de sizler için güncel, anlamlı, resimli, kısa, güzel Berat Kandil mesajlarını derledik. Siz de aile fertlerinize, akrabalarınıza, dostlarınıza, sevdiklerinize SMS, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden en güzel resimli Berat Kandili kutlama mesajlarını gönderebilirsiniz. İşte en güzel kandil mesajları...
İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı
Gündem

İmamoğlu'nun antrikot tiyatrosu: Beylikdüzü'nden getirdiği çaycısını oynattı

İBB'de dün göreve başlayan Ekrem İmamoğlu'nun, medyaya yansıyan 'antrikot' videosunun kurgu olduğu ortaya çıktı. İmamoğlu'nun yemek menüsünü sorduğu yerin yemekhane değil İBB Özel Kalem Müdürlüğü'ne ait çay ocağı olduğu öğrenildi. İBB eski Başkanı Uysal'ın ekibi videoya karşı "İBB Yemekhanesi’nde tüm personele aynı yemek çıkmaktadır. Bugüne kadar Başkan da bu yemekten yemiştir" açıklaması yaptı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.