Ekonomi Bakan Nebati Piyasa faizlerinin de tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz

Bakan Nebati: Piyasa faizlerinin de tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Merkez Bankası'nın faizi tek haneye indirmesini değerlendirdi. Nebati, "Önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz. Böylece, tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek, Türkiye ekonomisi Model’in sacayakları üzerinde yükselmesini sürdürecektir" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Bakan Nebati: Piyasa faizlerinin de tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz
Nureddin Nebati

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından Merkez Bankası'nın faiz kararlarını değerlendirdi.

"Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu vizyon ve perspektif doğrultusunda ülkemizin gerçekleriyle uyumlu biçimde şekillenen ekonomi politikaları sayesinde politika faizi 2 yıl aradan sonra tekrar tek haneye gerilemiştir" diyen Nebati, "Türkiye Ekonomi Modelimiz kapsamında uygulamaya aldığımız politikaların ve yakın dönemde kurumlarımızın koordineli bir şekilde almış olduğu tedbirlerin katkısıyla politika-kredi faizi makası kademeli biçimde kapanıyor" şeklinde konuştu.

Nebati, "Bu sayede önümüzdeki dönemde piyasa faizlerinin de benzer biçimde tek haneli seviyelere inmesini bekliyoruz. Böylece, tüm dünyada resesyon endişelerinin arttığı bir dönemde Türkiye ekonomisi yoluna güçlü bir şekilde devam edecek; Türkiye ekonomisi Model’in sacayakları üzerinde yükselmesini sürdürecektir" ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası faizi tek haneye indirdi
EKONOMİ
Merkez Bankası faizi tek haneye indirdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.