Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Ekonomi Bankalar Birliğinin yeni başkanı Alpaslan Çakar

Bankalar Birliği’nin yeni başkanı Alpaslan Çakar

Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na, Ziraat Bankası Genel Müdürü Alpaslan Çakar seçildi. Başkan vekili ise Vakıflar Bankası Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih oldu.

Haber Merkezi İHA
Bankalar Birliği’nin yeni başkanı Alpaslan Çakar
Alpaslan Çakar

Türkiye Bankalar Birliği’nde (TBB) Alpaslan Çakar dönemi başladı. TBB'den yapılan açıklamada Çakar’ın yönetim kurulu başkanlığı görevine, Abdi Serdar Üstünsalih’in de başkan vekilliğine seçildiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Türkiye Bankalar Birliği’nin, 21 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Vekili seçimleri gerçekleştirilmiştir.

Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Alpaslan Çakar (Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası A.Ş. Genel Müdürü) ve Başkan Vekilliği’ne Abdi Serdar Üstünsalih’in (Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Genel Müdür) seçilmesine oybirliği ile karar verilmiştir."

Türkiye Bankalar Birliği'nden Hüseyin Aydın açıklaması
EKONOMİ
Türkiye Bankalar Birliği'nden Hüseyin Aydın açıklaması
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.