EkonomiKolay para çekme ve gönderme imkanı sunuyor

Kolay para çekme ve gönderme imkanı sunuyor

Dijital bankacılık yatırımlarına devam eden Kuveyt Türk, müşterilerine, para çekmeyi ve göndermeyi kolaylaştıran hizmetler sunuyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Kolay para çekme ve gönderme imkanı sunuyor
​Kolay para çekme ve gönderme imkanı sunuyor

Mobil Şube’yi kullanan Kuveyt Türk müşterileri, IBAN ya da hesap numarasına ihtiyaç duymadan, telefon numarasını bildikleri herkese para gönderebiliyor. Söz konusu işlemi gerçekleştirmek için Mobil Şube’ye giriş yapıp “Cep Telefonuna Para Gönderme” özelliğini seçtikten sonra karşı tarafın telefon numarasını girmek yeterli oluyor. Para gönderilen kişi, telefonuna gelen referans numarasıyla Kuveyt Türk ATM’lerinden parasını çekebiliyor.

Kartsız para çekebilirsiniz

Kuvyet Türk'ün müşterilerinin hizmetine sunduğu Mobil Şube’nin yeni özelliği QR Kod uygulaması ise müşterilerin bankanını ATM’lerinden kartsız para çekebilmeye imkan tanıyor. Kartsız para çekmek için Mobil Şube’ye giriş yaptıktan sonra “QR Kod ile Para Çek” menüsüne tıklayıp çekmek istenilen tutar giriliyor. Ardından ATM üzerinde 5 tuşuna basıp ekranda çıkan QR Kodu telefonun kamerasına okutulduktan sonra para çekim işlemi tamamlanıyor.