Ekonomi O kurslar dolandırıcı

O kurslar dolandırıcı

"Memuriyet garantili iş" diye pazarlanan aile danışmanlığı kursları vurgun kapısı oldu. Binlerce kişi boş vaatlerle dolandırılınca bakanlık harekete geçti

Haber Merkezi Diğer
Türkiye'de yeni bir uygulama olan "aile danışmanlığı" ile ilgili sertifika programları düzenleyen kursların "iş ve memuriyet" vaat ederek kursiyer toplaması Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nı harekete geçirdi. Bakanlık, söz konusu kurslarla hiçbir ilgisinin olmadığını, sertifika alan kimseyi "memur" ya da başka bir pozisyonda istihdam etmediklerini açıkladı.

3 BİN TL ÜCRET
Logosunun reklamlarda kullanıldığını tespit eden bakanlık, hukuksal işlem başlatacağını da bildirdi. 3 bin liranın üzerinde ücretlerle kursa gidip, hayalleri boşa çıkan insanlar bakanlığı arayarak, "Bize iş garantisi vaat ettiler. Bakanlıkta direkt işe alınacağımızı söylediler" şikâyetini iletti. Sabah'ın haberine göre, vatandaşları uyaran bakanlık, "Başlattığımız "Aile Sosyal Destek Programı- ASDEP" çevresinde zorunlu aile danışmanı alınacağı yanlış bir yorumdur. ASDEP kapsamında istihdam edilecek personele "aile sosyal destek görevlisi" denilecek, Bu kişiler kadro karşılığı istihdam edilmeyecek ve işe alımda aile danışmanlığı sertifikası zorunluluğu bulunmayacaktır" denildi.
Abone Ol Google News
Bayramda aileler Şile'deki apart otelleri tercih etti
Gündem

Bayramda aileler Şile'deki apart otelleri tercih etti

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında getirilen 4 Ramazan Bayramı kısıtlaması, apart otel sahiplerine yaradı. Tatilini evinde geçirmek istemeyen aileler, yasaktan önce Şile'de bulunan apart otelleri tercih ederken, oda tipi oteller müşteri bulmakta zorlandı.
Çavuşoğlu'nun
Gündem

Çavuşoğlu'nun "Doğu Akdeniz'de kararlılık" vurgusu Rum Yönetimi'ni endişelendirdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "Rum tarafı KKTC’nin tavsiyelerini, tekliflerini dikkate alsaydı, paylaşmayı öğrenseydi bu gerginlikler olmazdı" açıklamaları Güney Kıbrıs'ta gündem oldu. Rum basını Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki kararlılığını manşetlerine taşıdı. Gazeteler, "Türkiye'nin Akdeniz'deki sondajları durmayacak" başlıklarını kullandı. Bakan Çavuşoğlu'nun Doğu Akdeniz'le ilgili açıklamalarının kararlılık mesajı olduğuna işaret edilen haberlerde, "Kıbrıs Rum Kesimi paylaşmayı öğrenmiş olsaydı bu gerginlikler olmayacaktı" ifadelerine yer verdi. Çavuşoğlu'nun Kıbrıslı Türklerin Akdeniz'deki çıkarlarında ısrarcı olduğu vurgulanan haberlerde, "Kıbrıslı Rumlar uzlaşsın" başlıklarını öne çıkardı.
Netanyahu: İlhak planında geri adım atılmayacak
Dünya

Netanyahu: İlhak planında geri adım atılmayacak

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, uluslararası kamuoyundan gelen tepkilere rağmen işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinin "ilhak" planında değişikliğe gitmeyeceklerini söyledi. Netanyahu, "Batı Şeria'da egemenliğimizi uygulamak için 1948'den bu yana elimize geçmeyen bir fırsata sahibiz ve bunun kaçmasına izin vermeyeceğiz." ifadesini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.