Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem 289 davadan 287si bitti Darbe yargılamalarında sona gelindi

​289 davadan 287’si bitti: Darbe yargılamalarında sona gelindi

289 davadan 287’si bitti: Darbe yargılamalarında sona gelindi

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açılan 289 davadan 287’si karara bağlandı. Yargılamalar sonucu darbenin beyin takımı “Yurtta Sulh Konseyi” üyeleri ile örgütün darbeyi yöneten sivil imamları Kemal Batmaz, Nurettin Oruç, Hakan Çiçek ve Harun Biniş’in de aralarında olduğu bin 626 kişi ağırlaştırılmış müebbet, bin 373 kişi müebbet hapse mahkum edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​289 davadan 287’si bitti: Darbe yargılamalarında sona gelindi
Kemal Batmaz

ABDULLAH SARİCA

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin açılan 289 davadan 287’si karara bağlandı. Yargılamalar sonucu darbenin beyin takımı “Yurtta Sulh Konseyi” üyeleri ile örgütün darbeyi yöneten sivil imamları Kemal Batmaz, Nurettin Oruç, Hakan Çiçek ve Harun Biniş’in de aralarında olduğu bin 626 kişi ağırlaştırılmış müebbet, bin 373 kişi müebbet hapse mahkum edildi. Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı oteli basan suikast timinin başındaki eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alanlar arasında yer alıyor.

Ankara'da FETÖ soruşturması: 51 gözaltı kararı var
GÜNDEM
Ankara'da FETÖ soruşturması: 51 gözaltı kararı var

Akın Öztürk
Akın Öztürk

Harun Biniş
Harun Biniş

YARGITAY 74’ÜNÜ ONADI

  • Bugüne kadar bin 820 kişiye ise çeşitli sürelerde hapis cezası verildi. Davalardan 74’ü Yargıtay tarafından onandı, 4’ü ise kanun yoluna başvurulmaksızın kesinleşti. Darbe girişimine ilişkin son iki dava Ankara ve Çanakkale’de görülüyor. Darbe davalarının tamamında 1 numaralı sanık olarak örgüt elebaşı Fetullah Gülen yer aldı. Firari Gülen’in iadesi için ABD’ye 7 ayrı iade talepnamesi gönderildi. Terörist Gülen’in iadesine ilişkin girişimlerden henüz sonuç alınamadı.

Kayseri'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma
GÜNDEM
Kayseri'de FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik soruşturma
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.