Gündem 3 haftalık esaret sona erdi Savcılık izniyle kurtarıldı

3 haftalık esaret sona erdi: Savcılık izniyle kurtarıldı - Yalova haberleri

3 haftalık esaret sona erdi: Savcılık izniyle kurtarıldı

Yalova'da şahsa ait garajda mahsur kalan kedi, Yalova Cumhuriyet Savcılığı kararıyla çilingir çağrılarak bulunduğu yerden çıkartıldı.

Haber Merkezi IHA
3 haftadır dükkanda mahsur kalan kedi savcılık kararı ile kurtarıldı.
3 haftadır dükkanda mahsur kalan kedi savcılık kararı ile kurtarıldı.

Yaklaşık 20 gündür Süleymanbey Mahallesi Tükenmez Sokak’taki Ateş Apartmanı’nın altındaki dükkanda fark edilemeyerek kilitli kalan kedi kurtuldu.

20 gün önce mahalle sakinleri ve belediye çalışanları tarafından fark edilen kedi kapının altından uzatılan mama ve sularla beslenirken, konuya duyarlı davranan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman gereken girişimleri yapacağını, konunun savcılık kararıyla alınması gerektiğini açıklamıştı. Başkan Salman’ın açıklamasının ardından Yalova Cumhuriyet Savcılığının aldığı kararı Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri yerine getirdi. Çilingir çağrılarak bulunduğu yerden çıkartılan kedi, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Haybulansı ile barınağa götürüldü. Kedi burada sağlık kontrolünden geçirildikten sonra doğal ortamına salınacak.

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, "Burada bulunan kedimiz belediye çalışanlarımız ve mahalle sakinleri tarafından fark edilmiş ve 15 gündür beslenmesi yapılmıştır. Gerekli mercilere bildirilmesinin ardından sorun ancak bugün savcılık talimatıyla çözülmüştür. Dükkanın içine girilmeden kapıdan kedi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz veterinerince alınarak rehabilite edilmek üzere müdürlüğümüze götürülmüştür. Emeği bulunan herkese teşekkür ederim" dedi.

3 haftadır kurtarılmayı bekliyor
GÜNDEM
3 haftadır kurtarılmayı bekliyor

Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
FOTOĞRAF 15
Title
Süleymanbey Mahallesi Tükenmez Sokak'ta bir apartmanın zemin katında bulunan ve garaj olarak kullanılan iş yerinde mahsur kalan kediyi, 3 hafta önce mahalle sakinleri fark etti.
Title
Sahibinin yurt dışında olması nedeniyle içeriye girilemeyen dükkandaki kedi için Yalova Belediyesi çalışma yürütüyor.
Title
Belediye Başkanı Vefa Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gün önce bu konuyla ilgili belediyeye müracaat yapıldığını belirterek 5 günden beri İtfaiye Müdürüm konunun üzerinde hassasiyetle duruyor. Bütün girişimlerde bulundu. O canın oraya nasıl girdiği, ne zaman girdiği belli değil. dedi.
Title
Kediyi yaklaşık 20 gündür beslediklerini aktaran mahalle sakinlerinden Ümit Cesur ise Mama ve suyunu veriyoruz. Hukuki yolla burası açılıp kedi kurtarılmalı. ifadesini kullandı.
Title
Kendinin bulunduğu sokakta kahvehane işleten Aytekin Kambur da kedinin yaklaşık 3 haftadır dükkanda olduğunu anlatarak Arabayı park ederken bu kedi içeri girmiş diye düşünüyoruz. dedi.
Title
Ardından, Bilinçli yapılan bir olay değil. 3 haftadan beri besliyoruz kediyi. Garajın sahibi yurt dışına çıkmış. Mahalle halkı besliyor kediyi. Mahallenin kedisi. Ölmemesine gayret ediyoruz. ifadelerini ekledi.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Title
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Yalova'da, garaj olarak kullanılan işyerinde mahsur kalan kedi, sahibi yurt dışında olduğu için yasa gereği müdahale edilemediği için vatandaşlarca 3 haftadır kapının altından besleniyor.


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.