Gündem3 haftalık esaret sona erdi Savcılık izniyle kurtarıldı

3 haftalık esaret sona erdi: Savcılık izniyle kurtarıldı - Yalova haberleri

3 haftalık esaret sona erdi: Savcılık izniyle kurtarıldı

Yalova'da şahsa ait garajda mahsur kalan kedi, Yalova Cumhuriyet Savcılığı kararıyla çilingir çağrılarak bulunduğu yerden çıkartıldı.

Haber MerkeziIHA
3 haftadır dükkanda mahsur kalan kedi savcılık kararı ile kurtarıldı.
3 haftadır dükkanda mahsur kalan kedi savcılık kararı ile kurtarıldı.

Yaklaşık 20 gündür Süleymanbey Mahallesi Tükenmez Sokak’taki Ateş Apartmanı’nın altındaki dükkanda fark edilemeyerek kilitli kalan kedi kurtuldu.

20 gün önce mahalle sakinleri ve belediye çalışanları tarafından fark edilen kedi kapının altından uzatılan mama ve sularla beslenirken, konuya duyarlı davranan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman gereken girişimleri yapacağını, konunun savcılık kararıyla alınması gerektiğini açıklamıştı. Başkan Salman’ın açıklamasının ardından Yalova Cumhuriyet Savcılığının aldığı kararı Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri yerine getirdi. Çilingir çağrılarak bulunduğu yerden çıkartılan kedi, Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Haybulansı ile barınağa götürüldü. Kedi burada sağlık kontrolünden geçirildikten sonra doğal ortamına salınacak.

REKLAM

Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Jülide Güner, "Burada bulunan kedimiz belediye çalışanlarımız ve mahalle sakinleri tarafından fark edilmiş ve 15 gündür beslenmesi yapılmıştır. Gerekli mercilere bildirilmesinin ardından sorun ancak bugün savcılık talimatıyla çözülmüştür. Dükkanın içine girilmeden kapıdan kedi Veteriner İşleri Müdürlüğümüz veterinerince alınarak rehabilite edilmek üzere müdürlüğümüze götürülmüştür. Emeği bulunan herkese teşekkür ederim" dedi.

3 haftadır kurtarılmayı bekliyor
GÜNDEM
3 haftadır kurtarılmayı bekliyor

Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
FOTOĞRAF15
Title
Süleymanbey Mahallesi Tükenmez Sokak'ta bir apartmanın zemin katında bulunan ve garaj olarak kullanılan iş yerinde mahsur kalan kediyi, 3 hafta önce mahalle sakinleri fark etti.
Title
Sahibinin yurt dışında olması nedeniyle içeriye girilemeyen dükkandaki kedi için Yalova Belediyesi çalışma yürütüyor.
Title
Belediye Başkanı Vefa Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gün önce bu konuyla ilgili belediyeye müracaat yapıldığını belirterek 5 günden beri İtfaiye Müdürüm konunun üzerinde hassasiyetle duruyor. Bütün girişimlerde bulundu. O canın oraya nasıl girdiği, ne zaman girdiği belli değil. dedi.
Title
Kediyi yaklaşık 20 gündür beslediklerini aktaran mahalle sakinlerinden Ümit Cesur ise Mama ve suyunu veriyoruz. Hukuki yolla burası açılıp kedi kurtarılmalı. ifadesini kullandı.
Title
Kendinin bulunduğu sokakta kahvehane işleten Aytekin Kambur da kedinin yaklaşık 3 haftadır dükkanda olduğunu anlatarak Arabayı park ederken bu kedi içeri girmiş diye düşünüyoruz. dedi.
Title
Ardından, Bilinçli yapılan bir olay değil. 3 haftadan beri besliyoruz kediyi. Garajın sahibi yurt dışına çıkmış. Mahalle halkı besliyor kediyi. Mahallenin kedisi. Ölmemesine gayret ediyoruz. ifadelerini ekledi.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Title
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Yalova'da, garaj olarak kullanılan işyerinde mahsur kalan kedi, sahibi yurt dışında olduğu için yasa gereği müdahale edilemediği için vatandaşlarca 3 haftadır kapının altından besleniyor.


Şehit Halisdemir'in 'vur' emri aldığı son görüntüler ortaya çıktı
Gündem

Şehit Halisdemir'in 'vur' emri aldığı son görüntüler ortaya çıktı

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nı ele geçirmek isteyen cuntacı general Terzi'yi vurarak FETÖ'nün darbe girişiminin seyrini değiştiren Astsubay Ömer Halisdemir'in şehit edilmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı.
Türk öğrenciler NASA uzmanını şaşırttı
Teknoloji

Türk öğrenciler NASA uzmanını şaşırttı

NASA'da asteroitler ve göktaşları üzerine araştırma yapan Dr. Michael Zolensky, Türkiye'deki lise ve üniversite öğrencilerinin uzaya ilgisine çok şaşırdığını belirtti.
Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı
Gündem

Büyük panik: Mahalleyi yılanlar bastı

Mardin'in Artuklu ilçesinde görülen yılanlar, vatandaşları korkuttu. Mahalle sakinleri, kış ayının sıcak geçmesinin dolayı yılanların yuvalarından erken çıktığını söyledi.
Yerli ilacı kim istemiyor
Hayat

Yerli ilacı kim istemiyor

Türkiye, savunma başta olmak üzere birçok sektörde yerli atılımı yaparken ilaçta tersi yaşanıyor. Yerli firmalar kapandı, ilaç pazarı ABD'li ve Avrupalı firmaların eline geçti. İlaca yılda 25 milyar lira harcayan Türkiye’de en çok ciro yapan ilk 100 ilacın 95’i ithal.


Yerli ilaca darbe, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun (TİTCK) 2016’da yerli üretime desteği kesmesiyle indi. Hatta yabancılar aynı ilaca iki farklı hastalık için ayrı ruhsat alabilirken yerli firma ruhsat almakta zorlanıyor. Ruhsat öncesi istenen paralar ve TİTCK’e ödenen danışmanlık ücretleri de yerli üreticiyi vuruyor. Yerli şirketler ya kapanıyor ya da fason üretime geçiyor.


Yerli üretim durunca yabancı firmalar ilacı piyasadan çekiyor veya fahiş zamlar yapıyor. Mestino isimli ilaç ilginç bir örnek. İthalat özendirilince üretim İsveç’e taşındı. Fiyatı da 11 liradan 300 euroya fırladı.