Gündem 3 haftadır kurtarılmayı bekliyor

Yalova haberleri: Garajda mahsur kalan kedi 3 haftadır kurtarılmayı bekliyor

3 haftadır kurtarılmayı bekliyor

Yalova'da sahibinin yurt dışında olduğu bir işyerinde mahsur kalan ve kapı aralığından vatandaşlarca beslenen kedi, yaklaşık 3 haftadır kurtarılmayı bekliyor. Yalova Belediyesi ve Süleymanbey Mahallesi Muhtarlığı ise Almanya'da olan mülk sahibine ulaşmaya çalışıyor.

Haber Merkezi IHA
Dükkanda kilitli kalan kedi kurtarılmayı bekliyor.
Dükkanda kilitli kalan kedi kurtarılmayı bekliyor.

Yalova'da 20 gündür bir dükkanda mahsur kalan kedi mahalleliyi seferber etti. Mahalleli, mahsur kalan kediyi dükkanın altından içeriye uzattıkları mama ve su ile besliyor.

Yalova Belediyesi ve Süleymanbey Mahallesi Muhtarlığı ise Almanya’da olan mülk sahibine ulaşmaya çalışıyor. Bir ay önce Süleymanbey Mahallesi'ndeki bir apartmanın altındaki dükkana giren kedi, fark edilemeyerek burada kilitli kaldı. Dükkan sahibi ise Almanya’ya gitti.

Kedi yaklaşık 20 gün önce mahalle sakinleri tarafından fark edildi. Açlıktan ve susuzluktan güçsüz düşen kedinin imdadına mahalle halkı yetişti. Dükkanın demirlerinin altından kediye mama ve su veren mahalleli kediyi ölümden kurtardı.

  • Mahalle sakinlerinden Aytekin Kambur ve Ümit Cesur, "3 haftadan beri bu hayvan burada duruyor. Mahalleli olarak o günden beri hayvanı burada biz besliyoruz. Biz yaklaşık 20 gün önce fark ettik. Dükkan demirlerinin altından mama ve su veriyoruz. Camı kırıp hayvanı da çıkartamıyoruz" dedi.

Bu durum Yalova Belediyesi ve Süleymanbey Muhtarlığı'nı da harekete geçirdi.

Mahsur kalan kediyi her gün düzenli olarak ziyaret eden bir yavru kedi de dikkat çekiyor.

Belediye Başkanı Vefa Salman, kanunu sebeplerle dükkanın camını kırarak ya da çilingir marifeti ile kediyi çıkartamadıklarını, ancak dükkan sahibine ulaşmaya çalıştıklarını dile getirerek, "5 gün önce konu bize intikal etti. O günden beri İtfaiye Müdürlüğü ve Veterinerlik Müdürlüğümüz yakından ilgileniyor. Hayvanın oraya nasıl girdiğini bilmiyoruz. Özel mülk olduğundan müdahale edilemiyor. Mülkün sahibi Ahmet Ateş adlı birisi. Ona ulaşmaya çalışıyoruz. Emniyetle temasa geçtik. Ancak savcılık kanalı ile kedinin oradan kurtarılması lazım. Hayvanın sağlık durumu iyi. Biz de bu konuyu takip ediyoruz" diye konuştu.

Annesini her gün ziyaret ediyor

  • Mahalle sakinleri her gün kedinin mahsur kaldığı dükkan önüne gelerek kediyi doyurmaya ve onunla oynamaya devam ediyor.
  • Kedi cam arkasından kendini ziyarete gelen mahalleliye sevgi gösterisi yapmaktan geri durmuyor. Mahsur kalan kediyi her gün düzenli olarak ziyaret eden bir yavru kedi ise dikkat çekiyor. Mahalleli, bu kedinin de mahsur kalan kedinin yavrusu olduğunu iddia ediyor.

Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
FOTOĞRAF 15
Title
Süleymanbey Mahallesi Tükenmez Sokak'ta bir apartmanın zemin katında bulunan ve garaj olarak kullanılan iş yerinde mahsur kalan kediyi, 3 hafta önce mahalle sakinleri fark etti.
Title
Sahibinin yurt dışında olması nedeniyle içeriye girilemeyen dükkandaki kedi için Yalova Belediyesi çalışma yürütüyor.
Title
Belediye Başkanı Vefa Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, 5 gün önce bu konuyla ilgili belediyeye müracaat yapıldığını belirterek 5 günden beri İtfaiye Müdürüm konunun üzerinde hassasiyetle duruyor. Bütün girişimlerde bulundu. O canın oraya nasıl girdiği, ne zaman girdiği belli değil. dedi.
Title
Kediyi yaklaşık 20 gündür beslediklerini aktaran mahalle sakinlerinden Ümit Cesur ise Mama ve suyunu veriyoruz. Hukuki yolla burası açılıp kedi kurtarılmalı. ifadesini kullandı.
Title
Kendinin bulunduğu sokakta kahvehane işleten Aytekin Kambur da kedinin yaklaşık 3 haftadır dükkanda olduğunu anlatarak Arabayı park ederken bu kedi içeri girmiş diye düşünüyoruz. dedi.
Title
Ardından, Bilinçli yapılan bir olay değil. 3 haftadan beri besliyoruz kediyi. Garajın sahibi yurt dışına çıkmış. Mahalle halkı besliyor kediyi. Mahallenin kedisi. Ölmemesine gayret ediyoruz. ifadelerini ekledi.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
.
Title
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Title
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Dükkanda kilitli kalan kedi Yalova’yı ayağa kaldırdı
Yalova'da, garaj olarak kullanılan işyerinde mahsur kalan kedi, sahibi yurt dışında olduğu için yasa gereği müdahale edilemediği için vatandaşlarca 3 haftadır kapının altından besleniyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.