Gündem 6lı masanın hedefinde NATO Zirvesi var Başarı değersizmiş

6'lı masanın hedefinde NATO Zirvesi var: Başarı değersizmiş!

6'lı masa son toplantısında Türkiye’nin NATO Zirvesi’ndeki diplomatik kazanımlarını hedefine koydu.

Abone Ol Google News
Nur Banu Aras Yeni Şafak
6lı masanın hedefinde NATO Zirvesi var: Başarı değersizmiş!
ARŞİV

6'lı masa son toplantısında Türkiye’nin NATO Zirvesi’ndeki diplomatik kazanımlarını hedefine koydu. Liderler 5. randevuda, Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in aracılığı ile Madrid'de gerçekleştirdiği 4'lü zirveden Türkiye'nin istediği yönde kararlar çıkmasından rahatsız oldu. 6 liderin yaptığı 5'inci toplantıdan çıkan sonuç bildirisinde Türk dış politikası eleştirildi. NATO'da Türkiye'nin elde ettiği başarı 6'lı masa tarafından 'değersiz' olarak değerlendirildi.

açıklamada, "Türk dış politikasında ise son yıllarda kişisel ve tepkisel tercihlere bağlı olarak yaşanan; savrulma, hedefsizlik ve vizyonsuzluğun son örneği, NATO’nun Madrid Zirvesi sürecinde görülmüştür. Türkiye’nin haklı taleplerini somut güvencelere bağlamayan üçlü mutabakat metni, bir iç siyaset malzemesi olarak kullanılması dışında herhangi bir değer taşımamaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’nin NATO’da taleplerini kabul ettirmesi dünyanın gündeminde: Türkiye’nin zaferi
DÜNYA
Türkiye’nin NATO’da taleplerini kabul ettirmesi dünyanın gündeminde: Türkiye’nin zaferi

FETÖ NATO belgelerine girdi
DÜNYA
FETÖ NATO belgelerine girdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.