Gündem Altılı masanın üyeleri FETÖnün lanetlenmesinden rahatsız 15 Temmuz etkinliklerini kısıtlayacaklarmış

Altılı masanın üyeleri FETÖ'nün lanetlenmesinden rahatsız: 15 Temmuz etkinliklerini kısıtlayacaklarmış

Muhalefete yakınlığı ile bilinen gazeteci Çağlar Cilara, altılı ittifaktaki bazı partilerin 15 Temmuz'u resmi tatil olmaktan çıkarmak ve etkinlikleri kısıtlamak istediğini söyledi. Bazı isimlerle bu konuda görüştüğünü belirten Cilara, "Aralarında 15 Temmuz konusunda fikirleri iktidarla örtüşenler de var. Kafalar karışık." ifadelerini kullandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Altılı masanın üyeleri FETÖnün lanetlenmesinden rahatsız: 15 Temmuz etkinliklerini kısıtlayacaklarmış
Altılı muhalefet.

CHP’nin kanalı KRT ve Saadet Partisi’ne ait TV5 kanallarında çalışan gazeteci Çağlar Cilara, altılı ittifaktan bazı isimlerle yaptığı görüşmelerle ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

FETÖ'NÜN LANETLENMESİ RAHATSIZ ETTİ

Cilara, ittifak üyelerinden bazılarının 15 Temmuz’u resmi tatil olmaktan çıkarıp, her yıl düzenlenen, 251 şehidin anıldığı ve hain Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) lanetlendiği etkinlikleri kısıtlayacaklarını söylediğini ifade etti.

Cilara, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Yaptığım görüşmelerde 6’lı ittifaktan bazı isimler iktidara gelirlerse 15 Temmuz’u resmi tatil olmaktan çıkaracaklarını ve etkinlikleri de kısıtlayacaklarını söylüyor. Fakat aralarında 15 Temmuz konusunda fikirleri iktidarla örtüşenler de var. Kafalar karışık.”

CHP'li başkan ağzındaki baklayı çıkardı: Adayı uluslararası karar vericiler belirleyecek
GÜNDEM
CHP'li başkan ağzındaki baklayı çıkardı: Adayı uluslararası karar vericiler belirleyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altılı masaya: Onlar PKK terör örgütüyle beraber yürüyorlar
OYNAT 01:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan altılı masaya: Onlar PKK terör örgütüyle beraber yürüyorlar
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programında açıklamalarda bulundu. 'Altılı masada şehitlerimizin esamesi okunuyor mu?' ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Onların derdi başka. Onlar PKK terör örgütüyle beraber yürüyorlar. Yani Gabar, Cudi, Tendürek'te bizim Mehmedimize saldıranlarla onların parlamentodaki uzantılarıyla beraber el ele omuz omuza yürüyorlar.' dedi.

Altılı masanın adayını kim belirleyecek?
OYNAT 00:37
Altılı masanın adayını kim belirleyecek?
CHP'nin başını çektiği altılı ittifak ya da altılı masa İYİ Parti'nin ev sahipliğindeki beşinci toplantıda da Cumhurbaşkanı adayını açıklayamadı. Adayın halen açıklanmaması, akıllara CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın 'Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar' sözlerini getirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.