Gündem CHPli başkan ağzındaki baklayı çıkardı Adayı uluslararası karar vericiler belirleyecek

CHP'li başkan ağzındaki baklayı çıkardı: Adayı uluslararası karar vericiler belirleyecek

CHP’nin başını çektiği altılı ittifak ya da altılı masa İYİ Parti’nin ev sahipliğindeki beşinci toplantıda da Cumhurbaşkanı adayını açıklayamadı. Adayın halen açıklanmaması, akıllara CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın "Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı aday yapacaklar" sözlerini getirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
CHPli başkan ağzındaki baklayı çıkardı: Adayı uluslararası karar vericiler belirleyecek
CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş

Güçlendirilmiş parlamenter sistem parolası ile beşinci randevusunu geride bırakan altılı masanın son toplantısından da aday çıkmadı.

Daha önce hazırladıkları bildiriyi Batılı bir büyükelçiye onaylatan altılı masanın aday belirlenebileceğine olan inanç da kalmadı.

"ULUSLARARASI KARAR VERİCİLER BELİRLEYECEK"

Adayın halen açıklanmaması, akıllara CHP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın geçen yıl temmuz ayında yaptığı bir konuşmayı getirdi.

  • Savaş katıldığı televizyon programında açık açık, “Cumhurbaşkanı adayı sadece başarı sadece birikimle olmuyor. Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar” demişti.

Altılı masanın adayını kim belirleyecek?
OYNAT 00:37
Altılı masanın adayını kim belirleyecek?
CHP'nin başını çektiği altılı ittifak ya da altılı masa İYİ Parti'nin ev sahipliğindeki beşinci toplantıda da Cumhurbaşkanı adayını açıklayamadı. Adayın halen açıklanmaması, akıllara CHP'li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın 'Ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar' sözlerini getirdi.

CHP'li Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Adayımızı uluslararası karar vericiler belirleyecek
GÜNDEM
CHP'li Belediye Başkanı Lütfü Savaş: Adayımızı uluslararası karar vericiler belirleyecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.