|

Bahçeli: Kör Niko Türkiye gündeminin önüne geçti

MHP lideri Bahçeli, CHP'lilerin Şehitlik'te içki içmesine yönelik sarf ettiği 'Kör Niko'sözleriyle ilgili "Türkiye'de şehitlerimizin bulunduğu herhangi bir alanda çilingir sofrası kurulması doğru değil" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak
14:35 - 2/09/2017 Cumartesi
Güncelleme: 16:22 - 2/09/2017 Cumartesi
Yeni Şafak
​MHP lideri Bahçeli bayramlaşma töreninde konuştu.
​MHP lideri Bahçeli bayramlaşma töreninde konuştu.
MHP Genel Başkanı Devlet
Bahçeli
partisinin bayramlaşma törenine katıldı. Bahçeli, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

Akşener sorusu

"Akşener'in kuracağı partinin bozkurt işareti yapmayacağıyla ilgili soruya Bahçeli "Bizden ayrılmış veya ayıklanmış olanların nasıl bir yol izleyeceği onların bileceği iştir." dedi.

'Kör Niko' çıkışı

Çanakkale Şehitliği'nde adalet toplantısı yapılırken bazı CHP'lilerin çilingir sofrası kurarak içki aldıklarına dair basında yer alan iddialar oldu. CHP de gerekeni yapacağını ifade etti. Şehitlerin olduğu herhangi bir alanda içki içilmesini doğru bulmuyoruz. Bu konuda bir içki yasağı yok ama bu şehitlerimizin mekanında değil meyhanelerde olmalıdır.

İstanbul'da çok sayıda tarihi meyhane vardır, bunlarda biri de Kör Tiko'dur, Nikodur. Dilimin sürçmesi yerini bilmememdendir. Belirli çevreler saat 6'dan sonra rakı başladıklarında nerede ne olduğunu bilir. Meyhaneyi akşam mekan tutanlar sazlı sözlü eğlenceye de girebilirler. Koro olduğu gibi solo da şarkı okunabilir. Kör Niko Türkiye'nin gündeminde öne geçti, ona yanıyorum."
#Devlet Bahçeli
#MHP
7 yıl önce