Gündem Bahçeliden Alaattin Çakıcıya ziyaret

Bahçeli'den Alaattin Çakıcı'ya ziyaret

MHP lideri Bahçeli, rahatsızlanan Alaattin Çakıcı'yı, tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde ziyaret etti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Devlet Bahçeli, hastanedeki Alaattin Çakıcı'yı ziyaret etti.
Devlet Bahçeli, hastanedeki Alaattin Çakıcı'yı ziyaret etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, rahatsızlanan Alaattin Çakıcı'yı, tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'nde ziyaret etti.

Alaattin Çakıcı, 19 Mayıs günü rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Çakıcı, geçen yıl Haziran ayında sağlık sorunları nedeniyle Keskin T Tipi Cezaevi'ne nakledilmişti.

Bahçeli genel af çağrısında Çakıcı'dan bahsetmişti

12 Mayıs'ta genel af çağrısı yapan MHP lideri Bahçeli, PKK'lı ve FETÖ'cüler dışındaki mahkumların aftan yararlanabileceğini kaydetmişti.

Bahçeli, Çakıcı'yla ilgili ise şu ifadeleri kullanmıştı:
  • "Peki, ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı? Bu kardeşlerimizi taş duvarların ardında çürümeye terk etmek ne kadar adil ve adaletlidir?"

Bahçeli'den af önerisi: Düzenleme yapılmalı
GÜNDEM
Bahçeli'den af önerisi: Düzenleme yapılmalı

Türkiye'nin genel 'af' tarihi
GÜNDEM
Türkiye'nin genel 'af' tarihi
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.