Gündem Baro şimdi tarafsızlığı hatırladı

Baro şimdi tarafsızlığı hatırladı

Barolar Birliği Genel Başkanı Metin Feyzioğlu'nun, seçim başarısızlığı nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etmesi tarafsızlık tartışmalarına neden oldu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Baro şimdi tarafsızlığı hatırladı
NUR BANU ARAS

Daha önce yaptığı siyasi çıkışlara alkış tutan çevrelerin, şimdi Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet eden Feyzioğlu'nu tarafsız olmamakla suçlaması dikkat çekti. CHP'nin seçimde oylarını düşürdüğünü söyleyen CHP'ye kurultay çağrısı yapan Feyzioğlu'nu Ankara Barosu, tarafsızlığını yitirdiği gerekçesiyle istifaya davet etti.

KILIÇDAROĞLU SEÇİMDE BAŞARISIZ OLDU DEMİŞTİ

İlk kez Feyzioğlu 7 Haziran'da Kılıçdaroğlu'nun başarısız olduğunu ifade ederek partiye kurultay çağrısı yaptı. Ankara Barosu şimdiye kadar tarafsız olarak açıklama yapmayan Feyzioğlu'nu yeni hatırladı. Daha önce Feyzioğlu'nu ayakta alkışlayanlar, CHP'nin seçimlerde başarısız olduğunu ifade eden Feyzioğlu'nu linç ettiler.2014 yılında CHP'ye Genel Başkan adayı olması gündeme gelen Feyzioğlu, Danıştay'ın 146. Kuruluş Yıldönümü'nde konuşması esnasında Van depremi ile ilgili hükümeti eleştirip dönemin Başbakan Erdoğan'a hakaretlerde bulunmuştu. CHP kanadından eleştiri değil takdir görmüştü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.