Gündem Büyükadaya ilk anaokulu

Büyükada’ya ilk anaokulu

Büyükada’da Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğince Büyükada tarihinde bir ilk olan anaokulu yapılıyor. Çocukların beden, zihin ve duygu gelişimini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak, onları ilkokula hazırlamak amacıyla yapımı devam eden anaokulunun 2. dönemde faaliyete geçmesi hedefleniyor.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Büyükada’ya ilk anaokulu
​Büyükada’ya ilk anaokulu.

Büyükada’da Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğince Büyükada tarihinde bir ilk olan anaokulu yapılıyor. Çocukların beden, zihin ve duygu gelişimini ve iyi alışkanlıklar kazanmasını sağlamak, onları ilkokula hazırlamak amacıyla yapımı devam eden anaokulunun 2. dönemde faaliyete geçmesi hedefleniyor. Öte yandan yapımı devam eden anaokulu inşaat alanı havadan dron ile görüntülendi.

“HUMMALI BİR ÇALIŞMA VAR”

AK Parti Adalar İlçe Başkanı Uğur Sina Şen, “Hükümetimizin, AK Parti’mizin, başta Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, İstanbul İl Başkanımız Sayın Osman Nuri Kabaktepe'nin de öncülüğünde Adalar'da bir ilk olan bir anaokulunun aslında inşaatı faaliyetinin şu anda saha açısının içindeyiz. Baktığınız zaman 39 ilçeden bir tanesi olan Adalar’da bir anaokulunun olması, burada bu kadar yetişen çocuk için çok önemli. Öncelikle bunu göstermek istedik. Milli Eğitim’in ukdesinde, yine Valiliğimizin İPKP'sinin büyük himayelerinde yapılan bir proje. 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı’nın ikinci dönemine bu yetiştirilmeye çalışılıyor. Gerçekten hummalı bir çalışma var. Bugün öğle arasında müsaade alarak burayı ziyarete geldik” dedi.

“BÜTÜN İMKANLARIMIZLA GAYRET EDİYORUZ”

AK Parti Adalar İlçe Başkanı Şen, Heybeliada'da böyle bir projeyi hayata geçirmek için bütün imkanlarıyla çalıştıklarını belirterek, “Baktığınız zaman burada Valilik makamının, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün gayretli çalışmalarıyla Ada halkının, çocuklarımızın ve annelerin hizmetine sokulacak en önemli projelerden bir tanesi. Görüşmeler devam ediyor. Sizin aracılığınızla da söylemiş olalım Büyükada'dan sonra buna benzer belki bunun bir küçük ölçeklisi olarak Heybeliada'da da böyle bir projeyi hayata geçirmek için bütün imkanlarımızla çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Bizim geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza böyle eğitimin birinci basamağı olan anaokullarında diğer ilçelerde olduğu gibi burada da bu hizmeti sunmuş olmanın bizler de mutluluğunu yaşamış olacağız” ifadelerini kullandı.

1 milyon çocuğa anaokulu desteği verilecek: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık müjdeyi verdi
ÖZGÜN
1 milyon çocuğa anaokulu desteği verilecek: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık müjdeyi verdi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.