Gündem BYEGMden dezenformasyonuna karşı 8 dilde Tuzağa Düşme kitapçığı

Ankara yerel haberleri: BYEGM'den dezenformasyonuna karşı 8 dilde 'Tuzağa Düşme' kitapçığı

BYEGM'den dezenformasyonuna karşı 8 dilde 'Tuzağa Düşme' kitapçığı

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin'de terör örgütlerine karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin sosyal medyada yürütülen dezenformasyon faaliyetlerine karşı gerçekleri ortaya koymak amacıyla 8 dilde Tuzağa Düşme kitapçığı hazırladı. Hazırlanan kitapçıklar, tüm ulusal medyaya ve basın müşavirlikleri aracılığıyla yurt dışındaki uluslararası medya kuruluşları ve çalışanlarına gönderildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
BYEGM, 8 dilde kitapçık hazırladı
BYEGM, 8 dilde kitapçık hazırladı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin'de terör örgütlerin karşı yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin bazı gruplarca sosyal medyada yapılan dezenformasyona karşı Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) anında harekete geçerek, gerçekleri ortaya koyan bir broşür hazırladı. Dezenformasyon için kullanılan tüm fotoğrafların aslında nerede, ne zaman çekildiğini belgeleyen broşür, 8 dile çevrilerek ulusal, uluslararası binlerce basın mensubuna ulaştırıldı.

BYEGM aralıksız yaptığı medya takibiyle terör yanlılarının her geçen gün yenisini ekledikleri yalanlarını tek tek ortaya çıkarmaya devam etti. Tüm bunlar bir kitapçıkta toplanarak dünyanın dört bir yanına ulaştırıldı.

Alman gazetesinin Suriye'deki iç savaş haber fotoğrafını Afrin'deymiş gibi paylaştılar

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak 2018 saat 17’de Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51’nci maddesi çerçevesinde "Türkiye'nin ulusal güvenliğini korumak amacıyla” Suriye’nin Afrin bölgesindeki PKK/PYD-YPG ve DEAŞ hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı, terör gruplarına yakın pek çok çevreyi rahatsız etti.

Yalanları ortaya çıktı

Suriye'nin toprak bütünlüğünün korunması ve terör unsurlarının tam olarak etkisiz hale getirilmesini amaçlayan Türkiye Cumhuriyeti, tüm kurumlarıyla din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin sivilleri terörün zulmünden kurtarmak için çaba sarf ederken, bundan zarar gören terör yanlıları sosyal medyada yüzlerce fotoğrafla dezenformasyon başlattı. Ancak yalanlar kısa sürede açığa çıktı.

Halep'teki olayı Afrin'deymiş gibi servis ettiler

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, dezenformasyon amaçlı tüm fotoğrafların bugün yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda değil, Türkiye dışında farklı ülkelerde ve farklı zaman dilimlerinde terör saldırıları ya da diğer bazı olaylar sonrası çekilmiş, bazılarına eklemeler yapılmış kareler olduğunu gözler önüne sererek, gerçekleri önce bir broşür ardından da çalışmayı güncelleyerek bir kitapçıkta topladı.

REKLAM

8 dilde yayınlandı

Türkçe, Arapça, Rusça, Farsça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Kürtçe olmak üzere 8 dilde yayınlanan çalışmalar, Türkiye’de akredite olmuş uluslararası basın mensuplarına, tüm ulusal medyaya ve basın müşavirlikleri aracılığıyla yurt dışındaki uluslararası medya kuruluşları ve çalışanlarına iletildi.

Kitapçıklara buradan ulaşabilirsiniz...

PKK’nın
yalanları
bitmiyor
DÜNYA
PKK’nın yalanları bitmiyor

Terör örgütü PKK'nın sosyal medya yalanları: 4 fotoğraf 4 gerçek
TEKNOLOJİ
Terör örgütü PKK'nın sosyal medya yalanları: 4 fotoğraf 4 gerçek

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.