|

Çerkez Cengiz yine serbest

Kendi kiraladığı 100 araçla cezaevine gittiğine dair şovuyla gündeme gelen “Çerkez Cengiz” lakaplı Cengiz Şıklaroğlu dün İstanbul’da gözaltına alındı. Şıklaroğlu yine serbest bırakıldı.

Yeni Şafak ve
04:00 - 5/03/2018 Pazartesi
Güncelleme: 01:41 - 5/03/2018 Pazartesi
Yeni Şafak
Cengiz Şıklaroğlu, haftada bir gün polis merkezine giderek imza atacak.
Cengiz Şıklaroğlu, haftada bir gün polis merkezine giderek imza atacak.

Konvoy şovuyla gündeme gelen “Çerkez Cengiz” lakaplı Cengiz Şıklaroğlu İstanbul’da yakalandı. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 6136 sayılı ateşli silahlar ve bıçaklar ile diğer aletler hakkındaki kanuna muhalefet suçundan aranan “Çerkez Cengiz” lakaplı Cengiz Şıklaroğlu’nun Beykoz’daki bir evde saklandığını belirledi. Eve düzenlenen baskında Şıklaroğlu ile bir adamı gözaltına alındı. Evde yapılan aramada 14 av tüfeği, 1 tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirildi.

SENİ DE GÜL BAHÇESİNE GÖMECEĞİM

Şüpheliler, polisteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Şıklaroğlu’nun, polis merkezinden çıkışta, “Ben örgüte silah yardımı filan yapmadım. Hiç suçum yok. Kardeşlerim hepinize söylüyorum. Abdestsiz sokağa çıkmayın. Yakında kıyamet kopacak. Ispartalı seni de gül bahçesine gömeceğim. Her şeyim yasal benim” diyerek tehditler savurması dikkat çekti. Şıklaroğlu ile adamı, savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


#Cengiz Şıklaroğlu
#İstanbul
6 yıl önce