Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem CHP Antalya eski İl Başkanı Bayar Görevden alınmam haksızlık

CHP Antalya eski İl Başkanı Bayar: Görevden alınmam haksızlık

Eski CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevden alınmasının ardından parti yönetimini eleştirdi. Yazılı bir açıklama yapan Bayar, "Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir yazılı ya da sözlü uyarı almadan görevden alınmam büyük bir haksızlıktır. CHP’nin, önce kendi içinde hukuku işletmesini beklemek en doğal hakkımız ve samimiyetin gereğidir" dedi.

Haber Merkezi İHA
CHP Antalya eski İl Başkanı Bayar: Görevden alınmam haksızlık
Nusret Bayar

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, dün gerçekleşen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla görevden alındı. Nusret Bayar, görevden alınmasının üzerine kamuoyunu bilgilendirme amaçlı yazılı bir açıklama gerçekleştirdi.

Bayar, yaptığı yazılı açıklamada, görevden alınmasının büyük bir haksızlık olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

"Emeğimin karşılığında görevden alınmam haksızlık"

  • “Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir yazılı ya da sözlü uyarı almadan, hiçbir olayla ilgili sorgulanmadan ve hiçbir iddia ile ilgili savunmam alınmadan ’parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma ilkelerine aykırı hareket ettiğim’ gerekçesiyle görevden alınmam, anlamak ve açıklamakta güçlük çektiğim büyük bir haksızlıktır.

"CHP kendi içinde hukuku işletsin"

Ülkede yurttaşların hak ve hukukunu korumak için yola çıkan CHP’nin, önce kendi içinde hukuku işletmesini beklemek en doğal hakkımız ve samimiyetin gereğidir. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, birtakım çevrelerin haksız, hukuksuz beklentileri doğrultusunda almış olduğu bu karar parti kamuoyunun vicdanını zedelemiştir."

Kılıçdaroğlu istedi CHP MYK il başkanını görevden aldı
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu istedi CHP MYK il başkanını görevden aldı

CHP Antalya teşkilatında Muhittin Böcek rahatsızlığı
GÜNDEM
CHP Antalya teşkilatında Muhittin Böcek rahatsızlığı
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.