GündemCHPli başkan FETÖden cezaevinde

CHP'li başkan FETÖ’den cezaevinde

Bolu’da, FETÖ şüphelisi olarak adliyeye çıkarılan CHP Bolu İl Başkan Yardımcısı Turgut Ekici tutuk- landı. Diğer şüphelilerden CHP İl Yönetimi üyesi Recep A. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Haber MerkeziYeni Şafak
Turgut Ekici
Turgut Ekici

Bolu’da, FETÖ şüphelisi olarak adliyeye çıkarılan Cumhuriyet Halk Partisi Bolu İl Başkan Yardımcısı Turgut Ekici tutuklandı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında örgütün haberleşme programı ByLock’u kullandıkları iddia edilen kişilere yönelik Bolu merkezli 4 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı.

17 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Operasyonda aralarında CHP Bolu İl Örgütü Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgut Ekici ve il idare kurulu üyesi Recep A.’nın da olduğu 17 kişi gözaltına alındı. Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde, FETÖ üyesi oldukları ve örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullandıkları iddiasıyla Bolu, İstanbul, Kocaeli ve Çorum’da gözaltına alınan üniversite öğrencisi, doktor ve daha önce örgüte bağlı şirketlerde çalışan 17 kişinin emniyetteki işlemleri dün tamamlandı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden CHP Bolu İl Örgütü Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Turgut Ekici, Mustafa Erkoçoğlu, Yakup Pekdaş, Ömer Faruk Onay, Yasin Demir, Yusuf Aykaç, Hasan Hoşcan ve Nimet Uğur tutuklandı.

BYLOCK'LA HABERLEŞTİLER

Mahkemeye çıkarılan diğer şüphelilerden CHP İl Yönetimi üyesi Recep A., A.U, E.Y, H.İ.D, M.Ö, R.S, G.K, Ü.A. ve M.K. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bolu merkezli, İstanbul, Kocaeli ve Çorum’da önceki gün operasyonda, “ByLock”u kullanan 17 kişi gözaltına alınmış, şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada dijital materyaller ile dokümanlar ele geçirilmişti.