Gündem CHPli Özel devleti yıkmalıyız diyen Şık yerine tepki gösterenleri kınadı

CHP’li Özel 'devleti yıkmalıyız' diyen Şık yerine tepki gösterenleri kınadı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Seçimle yasayla bu iş olmaz. Bu işin yolu sokak sokak sokak" diyerek kalkışma çağrısı yapan ve "Katil devleti yıkmalıyız" ifadesini kullanan TİP vekili Ahmet Şık yerine, ona tepki gösterenleri kınadı. Özel, "Kendisine karşı kullanılan ifadeleri son derece endişe verici buluyoruz" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
CHP’li Özel devleti yıkmalıyız diyen Şık yerine tepki gösterenleri kınadı
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel

Türkiye İşçi Partisi (TİP) vekili Ahmet Şık, HDP'li Ali Kenanoğlu ile birlikte Kadıköy'de eylem yapmış ve "Sosyal medya muhalifliğinden vazgeçin. Bu işin yolu sokak, sokak, sokak. Seçimle yasayla olacak iş değil" demişti.

Katıldığı bir yayında da "Bu devlet katil, bu devleti yıkmamız gerekiyor, evet Türkiye Cumhuriyeti devleti bir katil devlettir" ifadelerini kullanmıştı.

  • Meclis'te düzenlediği basın toplantısında bu konuya değinen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, devlete "katil" diyen ve kalkışma çağrısı yapan Şık yerine, ona tepki gösterenleri kınadı.

CHP'li Tanrıkulu'dan kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a destek
GÜNDEM
CHP'li Tanrıkulu'dan kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a destek

"Şık'a yönelik tepkiler endişe verici"

Şık hakkında kullanılan ifadeleri son derece endişe verici bulduklarını söyleyen Özel, "Ne kadar katılmazsanız katılmayın milletvekilleri görüşlerini ifade ederler. Bunun denetimini sandıkta millet yapar. Şık'a yönelik son derece endişe verici ifadeler olmuştur. Başına gelecek her şey bu ifadelerin sahiplerini sorumluluk altına alacaktır" dedi.

CHP’li Özgür Özel 'devleti yıkmalıyız' diyen Ahmet Şık yerine tepki gösterenleri kınadı
OYNAT 01:39
CHP’li Özgür Özel 'devleti yıkmalıyız' diyen Ahmet Şık yerine tepki gösterenleri kınadı
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında 'Seçimle yasayla bu iş olmaz. Bu işin yolu sokak sokak sokak' sözleriyle kalkışma çağrısı yapan ve 'Katil devleti yıkmalıyız' diyen TİP vekili Ahmet Şık yerine, ona tepki gösterenleri kınadı. Özel, 'Kendisine karşı kullanılan ifadeleri son derece endişe verici buluyoruz' ifadelerini kullandı.

TİP'li Şık'tan skandal sözler: Devleti yıkmamız lazım
OYNAT 00:44
TİP'li Şık'tan skandal sözler: Devleti yıkmamız lazım
TİP'li Ahmet Şık katıldığı Medyascope yayınında skandal ifadeler kullandı. TİP'li Şık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin yıkılması için çağrı yaparak 'Bu devleti yıkmamız lazım' ifadelerini kullandı. Şık'ın sözleri büyük tepki topladı.Devlet Bahçeli'den kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a: Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TBMM değil mezarlık olurdu
OYNAT 01:00
Devlet Bahçeli'den kalkışma çağrısı yapan Ahmet Şık'a: Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TBMM değil mezarlık olurdu
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli grup toplantısında partililere hitap etti. TİP'li bir vekilin ''Bu devlet katil. Bu devleti yıkmamız gerekiyor' sözlerini sert bir dille eleştiren Bahçeli 'Devlete katil diyen bu soysuz, devletin her imkanından faydalanıp hazinesinden maaşını alıyor. Türkiye Cumhuriyeti katil olsaydı bugün bulunduğun yer TMBB değil mezarlık olurdu' şeklinde konuştu.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.