Gündem Cumhurbaşkanı Erdoğandan yurt provokasyonu yapanlara sert tepki Hayatınız yalan

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt provokasyonu yapanlara sert tepki: Hayatınız yalan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'ne katıldı. Türkiye'nin en yaygın sosyal destek projelerini hayata geçirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin kendini yalnız hissetmeyeceği bir sistem kurduklarını söyledi. Son günlerde ilgisiz kişilerin banklarda yatmış haldeki görüntüleriyle yurt provokasyonu yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Bu yurtlarla birlikte kapasite ortada." şeklinde konuştu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Erdoğandan yurt provokasyonu yapanlara sert tepki: Hayatınız yalan
Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları şöyle:

Türkiye'nin en yaygın sosyal destek projelerini hayata geçirdik. Kimsenin kendini yalnız hissetmeyeceği bir sistem kurduk.

40 farklı ilde 67 bine yakın yaşlımıza evde bakım ve psikolojik bakım desteği hizmeti veriyoruz. Hayatlarını engelli bakımlarına adayan bireyleri de unutmadık.

Evde bakım uygulaması ile ülke genelinde 536 bine yakın engellimize aylık ortalama bin 798 lira destek bakımı veriyoruz. Engellilerin kamudaki istihdamı 60 bini aştı.

18 binin üzerinde çocuğumuz evlat edindirme ile aileye kavuştu. Kadına yönelik şiddetle mücadele için kurduğumuz konuk evlerine 285 bine yakın kadına hizmet verdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli ve yaşlılara verilen sosyal hizmetleri tek tek anlattı
OYNAT 02:19
Cumhurbaşkanı Erdoğan engelli ve yaşlılara verilen sosyal hizmetleri tek tek anlattı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ile Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'nde konuştu. Sosyal hizmet noktasında hayata geçirilen hizmetleri teker teker anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

*60 yaşın üzerinde 70 binden fazla ve 65 yaş üzerindeki 150 bine yakın büyüğümüzü aylık 865 liralık bir meblağ ile, kendi aileleri yanında destekliyoruz.
*67 bine yakın yaşlımıza evlerinde bakım, psikososyal destek ve kültürel faaliyet hizmeti veriyoruz.
*Evde bakım uygulamasıyla ülke genelinde 536 bine yakın engellimize aylık ortalama 1798 lira destek veriyoruz.
*Ücretini devletin ödediği özel engelli bakımevlerinin sayısı 294'ü, yararlanıcı sayısı 24 bini buldu.
*Engellilerin kamudaki istihdamı 60 bini aştı.
*Koğuş tipi yurt ve yuvaları tamamen ortadan kaldırarak, ev tipi bakım hizmetine geçtik.
*Kadına şiddetle mücadele amacıyla faaliyete geçirdiğimiz konuk evleri'yle bugüne kadar 285 bine yakın kadınımıza ve beraberindeki 170 bin çocuğa hizmet verdik.


Bizim kuşağımız 1960 darbesinde çocuktu ama darbenin yol açtığı acıların etkisini o çocuk halimizde bile hissediyorduk. Türkiye'nin karanlık dönemlerinden biri olan 1970 de gençlik dönemlerine denk geldi. Darbe taşlarının nasıl adım adım döşendiğini bizzat gördük. 1980 darbesi böyle bir dönemin ardından ülkemizin saf dışı edildiği bir felaketti. Milletimiz istiklaline sahip çıkma iradesini ortaya koymuştur.

Bakın son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. İktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. Bunu görmeden yalan yanlış, ilgisi alakası olmayan kişileri bankların üzerine yatırarak yalan yanlış kampanyalar sürdürülüyor. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Bu yurtlarla birlikte kapasite ortada. Bu yurtlarımızla öğrencilerimizi ağırlıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt provokasyonu yapanlara sert tepki: Hayatınız yalan
OYNAT 01:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yurt provokasyonu yapanlara sert tepki: Hayatınız yalan
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni'ne katıldı. Türkiye'nin en yaygın sosyal destek projelerini hayata geçirdiklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimsenin kendini yalnız hissetmeyeceği bir sistem kurduklarını söyledi. Son günlerde ilgisiz kişilerin banklarda yatmış haldeki görüntüleriyle yurt provokasyonu yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Bu yurtlarla birlikte kapasite ortada.' dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'te duyurdu: Can Azerbaycan'dan başlayarak dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan TEKNOFEST'te duyurdu: Can Azerbaycan'dan başlayarak dost ve müttefik ülkelerde de düzenleyeceğiz

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.