Gündem Diyanet-Sen Yalan ve iftira haberlerle din görevlilerimize itibar suikastı yapılmak isteniyor

Diyanet-Sen: Yalan ve iftira haberlerle din görevlilerimize itibar suikastı yapılmak isteniyor

Diyanet-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Adem Yaryıkan, yalan ve iftira haberlerle din görevlilerine itibar suikastı yapılmak istendiğini söyledi. Yaryıkan, ''Cami görevlerinin dışında geçlerimize yönelik faaliyetler için de canla başla çalışan din görevlilerimize yapılan bu iftirayı şiddetle kınıyor, iftira ve yalan haber yapanları din görevlilerimizden özür dilemeye davet ediyoruz'' dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Diyanet-Sen: Yalan ve iftira haberlerle din görevlilerimize itibar suikastı yapılmak isteniyor
Diyanet-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Adem Yaryıkan.

Tekirdağ’ın Saray İlçesi’nde yaşanan ve bazı gazete ve internet haberlerinde “İmamlardan Camide Çiğ Köfte Skandalı”şeklinde yer alan haberler üzerine bir açıklama yapan Diyanet-Sen Tekirdağ Şube Başkanı Adem Yaryıkan olayın tamamen manipüle edilerek haberleştirildiğine dikkati çekerek “Sosyal medyada yer alan görüntülerdeki din görevlilerimiz Diyanet İşleri Başkanlığı genelgesi ve Müftülük onayı ile gençlere yönelik faaliyetler çerçevesinde bu faaliyetler için ayarlanan bir mekanda gençlere çiğ köfte yapmışlardır. Çiğ köftenin yapıldığı mekan kesinlikle cami değildir ve din görevlilerimiz gençlere yönelik faaliyet çerçevesinde cami müştemelatında bu faaliyetlere ayrılan bir mekanda bu etkinliği düzenlemişlerdir. Durum böyleyken sanki cami içinde imamlar toplanıp çiğ köfte partisi yapıyormuş gibi tamamen uydurma ve manipülatif bir haberle din görevlilerimize itibar suikastı yapılmak istenmektedir. Cami görevlerinin dışında geçlerimize yönelik faaliyetler için de canla başla çalışan din görevlilerimize yapılan bu iftirayı şiddetle kınıyor, iftira ve yalan haber yapanları din görevlilerimizden özür dilemeye davet ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Son zamanlarda bazı basın yayın kuruluşlarında din görevlilerine yönelik yalan ve manipülatif haberlerin din görevlilerini son derece rahatsız ettiğini belirten Yaryıkan, “Din görevlilerimiz kendi asli görevlerinin dışında müftülüklerimizin görevlendirmesiyle pandemi sürecinde Vefa Destek gruplarında, filyasyon ekiplerinde görev yapmış adeta salgın sürecinin sağlıkçılardan sonra sessiz kahramanları olmuştur. Yine Diyanet İşleri Başkanlığımızın gençlere yönelik faaliyetleri çerçevesinde din görevlilerimizin büyük fedakarlıklarla yürüttükleri faaliyetlerin bu şekilde iftiralarla haberleştirilmesi din görevlilerimizi üzmekte ve motivasyonlarını olumsuz etkilemektedir. Basın ahlak ilkelerine de uymayan bu tür haberlerin aslının araştırılmadan yapılmasının yanında özellikle din görevlilerini itibarsızlaştırmak için bilinçli bir şekilde yapılması daha da vahimdir. Bu haberlere karşı hukuki haklarımız çerçevesinde gerekeni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın. Kimse din görevlilerimizi sahipsiz sanmasın” açıklamasında bulundu.

Tele1 yayınında yine Kur'an kursları hedef alındı: Çocukların beyinleri yıkanıyor
HAYAT
Tele1 yayınında yine Kur'an kursları hedef alındı: Çocukların beyinleri yıkanıyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İstiklal Marşı milletimiz için yapılmış bir duadır
GÜNDEM
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: İstiklal Marşı milletimiz için yapılmış bir duadır
Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu
Gündem

Sığınmacı provokasyonunu sürdüren Ümit Özdağ'ın algı oyununu Esenler Kaymakamlığı bozdu

Sığınmacılar üzerinden yaptığı provokasyonlarla adından söz ettiren Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ'ın İstanbul'un Esenler ilçesinde Afgan uyruklu 4 kişinin 12 yaşındaki bir çocuğa tecavüz ettiği iddiası üzerine Esenler Kaymakamlığı'ndan açıklama geldi. Esenler Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, iddiaların gerçek dışı olduğu belirtilerek ilçede böyle bir olayın yaşanmadığı vurgulandı. Özdağ ise resmi makamlardan gelen açıklamaya rağmen söz konusu paylaşımını sosyal medya hesabından kaldırmadı.
Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız
Gündem

Fuat Oktay: Son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, '15 Temmuz Sonrası Türkiye' sempozyumunda, "Güvenlik güçlerimizin ve istihbarat teşkilatımızın titiz çalışmaları ile kendini gizleyen kripto FETÖ'cülerin önemli bir kısmı belirlenerek kamu bünyesinden temizlenmiştir. 100'ün üzerinde FETÖ üyesi, saklandıkları ülkelerden Türkiye'ye getirilerek adalete teslim edilmiştir. 20 ülkede 234 FETÖ iltisaklı okul kapatılıp Maarif Vakfımıza devredilmiştir. Nerede saklanırsa saklansın, kimlere ve hangi ülkeye güvenirse güvensin son FETÖ'cüye kadar bu hain teröristlerin kökünü kazıyacağız." dedi.
Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti
Gündem

Konya Şehir Hastanesi'nde dehşet: Doktor ve saldırgan hayatını kaybetti

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji uzman doktor Ekrem Karakaya’yı bir şahıs silahla vurarak ağır yaraladı. Şahıs aynı silahla kendini vurarak intihar etti. Gelen son dakika bilgisine göre; doktor ve saldırgan hayatını kaybetti. Katil zanlısı bir ay önce anjiyo olan annesini kaybettiği, annesinin ölümünden de doktor Ekrem Karakaya'yı sorumlu tuttuğu bu nedenle de olayı gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.