Gündem Diyarbakırda 15 öğrenciye cinsel taciz iddiası Öğretmenin görev yeri değişti

Diyarbakır'da 15 öğrenciye 'cinsel taciz' iddiası: Öğretmenin görev yeri değişti

Diyarbakır'da 15 kız ve erkek öğrenci, öğretmenleri D.B.'nin cinsel tacizine uğradıklarını öne sürerek, durumu ailelerine anlattı. Ailelerin suç duyurusunun ardından D.B.'nin görev yeri değiştirildi, hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi DHA
Diyarbakırda 15 öğrenciye cinsel taciz iddiası: Öğretmenin görev yeri değişti
Aileler, jandarmaya giderek şikayetçi oldu.

Dicle ilçesi kırsal Kocaalan Mahallesi Kocaalan İlkokulu'nda, yaşları 8 ile 9 arasında değişen 15 kız ve erkek öğrenci, ailelerine, öğretmenleri D.B.'nin ödevleri kontrol etme bahanesiyle masasına çağırıp, cinsel tacizde bulunduğunu öne sürdü. Bunun üzerine bir araya gelen aileler, jandarmaya giderek şikayetçi oldu.

  • Öğrenciler, pedagog eşliğinde ifade verip, yaşadıklarını anlattı. Aileler, ifade işlemlerinin ardından öğretmen D.B. hakkında suç duyurusunda bulundu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce hakkında adli ve idari soruşturma başlatılan D.B.'nin görev yeri de değiştirildi.

Küçük kızı taciz etmişti: Ceza alınca tehdit etmeye başladı
GÜNDEM
Küçük kızı taciz etmişti: Ceza alınca tehdit etmeye başladı

İki kardeşin resimlerle anlattığı cinsel istismar iddiasında anne ve üvey babaya tahliye
GÜNDEM
İki kardeşin resimlerle anlattığı cinsel istismar iddiasında anne ve üvey babaya tahliye

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.