|

Dostluk adına susuyorum

Haliç'ten cesedi çıkarılan kayıp Koreli Lim'in babası büyük bir üzüntü yaşıyor. Acılı baba Kim Lim, "Türk-Kore dostluğu sağolsun. Bu dostluk adına konuşmayacağım" dedi

Yeni Şafak
00:00 - 5/04/2006 Çarşamba
Güncelleme: 12:05 - 6/06/2017 Salı
Yeni Şafak
Arşiv
Arşiv

Tüm Türkiye'de aranırken Haliç'ten cesedi çıkarılan kayıp Koreli Ji Wom Lim'in babası Young Kim Lim, Türklerin çok sıcak ve dost insanlar olduğunu belirterek, "Türk-Kore dostluğu sağolsun. Bu dostluk adına konuşmayacağım" dedi. Kapadokya'yı ziyaret ettikten sonra İstanbul'a gelen ve 6 Mart'tan sonra kendisinden haber alınamayan Güney Koreli Won Lim önceki gün Haliç'te denizden ölü olarak çıkarılmıştı. Kredi kartı kullanılmak istenen Lim'in, başına sert bir cisimle vurularak öldürüldükten sonra, cesedinin denize atıldığı belirlendi.

'İÇİMDE DERİN BİR SIZI VAR'

Koreli Young Kil Lim'in üzgün olduğu görüldü. Lim "Çok umutluydum ama şimdi içimde derin bir sızı var" dedi. Adli Tıp çıkışında açıklama yapan Türk-Kore Kültür Derneği Başkanı Yang Durk Park da Türk ve Kore polisinin olayla ilgili birlikte çalıştıklarını ve araştırmalarının süreceğini söyledi. Kore'de otopsi yapılıp yapılmayacağının belli olmadığını söyleyen Park, cesedin bu gece Seul'e yollanılacağını açıkladı.

  • YASİN YILMAZ


  • #Arşiv
    #Yeni Şafak Arşiv
    18 yıl önce