Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Gündem Fevzi Çakmakı anma töreninde konuşan TBMM Başkanı Şentoptan bildiri mesajı Kayıt dışı siyaset yapmaması tüm zamanlar için ders

Fevzi Çakmak'ı anma töreninde konuşan TBMM Başkanı Şentop'tan 'bildiri' mesajı: Kayıt dışı siyaset yapmaması tüm zamanlar için ders

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Mareşal Fevzi Çakmak'ın vefatının 71. yılı vesilesiyle düzenlenen anma töreninde konuştu. 104 emekli amiralin hükümeti hedef alan darbe imalı bildirisini hatırlatan Şentop, "O ancak emekli olduktan sonra politikayla aktif olarak ilgilenmiştir. İlgilenmiştir ama usulüne uygun olarak siyasi parti kurmuş, siyasi partilerde yer almıştır. Asla kayıt dışı siyaset yapmamıştır" dedi.

Haber Merkezi AA
Fevzi Çakmakı anma töreninde konuşan TBMM Başkanı Şentoptan bildiri mesajı: Kayıt dışı siyaset yapmaması tüm zamanlar için ders
TBMM Başkanı Mustafa Şentop

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Mareşal Fevzi Çakmak'ın vefatının 71. yılı vesilesiyle Eyüp Sultan Mezarlığı'nda düzenlenen anma töreninde konuştu.

"Geçtiğimiz günlerde yaşanan bildiri mevzu sebebiyle de hassaten yer vermek isterim" diyerek konuşmasında Fevzi Çakmak'ın görüşlerinden bahseden Şentop, şunları söyledi:

"Ordunun politikaya karışmasına razı değildi"

Fevzi Paşa askerlik mesleği ve politika arasında hassas dengenin farkındaydı. O, ordunun politikaya karışmasına asla razı değildi. Fevzi Paşa kendisine yapılan teklife şu sözlerle cevap vermektedir:

  • 'Eğer bu yolu bırakarak birtakım siyasi entrikalara kapılacak olursak bu memleketi batırırız. Buna da hakkımız yoktur. Hele ordunun politikaya karışmasına hiçbir şekilde razı olmam.'

"Asla kayıt dışı siyaset yapmamıştır"

Fevzi Çakmak'ın bu sözleriyle bütün zamanlar için geçerli bir ders verdiğini belirten Şentop, "O ancak emekli olduktan sonra politikayla aktif olarak ilgilenmiştir. İlgilenmiştir ama usulüne uygun olarak siyasi parti kurmuş, siyasi partilerde yer almıştır. Asla kayıt dışı siyaset yapmamıştır" dedi.

Darbe zihniyeti hortladı: Hangi donanmanın amiralisiniz?
GÜNDEM
Darbe zihniyeti hortladı: Hangi donanmanın amiralisiniz?

Aralarında darbe şakşakçıları da var PYD güzellemesi yapan da: İşte bildiri yayınlayan o isimler
GÜNDEM
Aralarında darbe şakşakçıları da var PYD güzellemesi yapan da: İşte bildiri yayınlayan o isimler

Darbe imalı bildiri yayımlayan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal
GÜNDEM
Darbe imalı bildiri yayımlayan emekli amirallerin lojman ve koruma hakları iptal
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.