Gündem Gazzenin dostları İstanbulda toplanıyor

Gazze’nin dostları İstanbul’da toplanıyor

Uluslararası Gazze’nin Yeniden İmarı Komisyonu, aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok İslam ülkesinin gönderdiği yardımlarla Gazze'yi yeniden inşa ediyor. Bugüne kadar 37 milyon dolar harcanarak tamamlanan projelerin tanıtımı ve yeni projelere hazırlık için 45 İslam ülkesinden önemli isimler Türkiye’de toplanıyor.

Yeni Şafak
Gazze, yapılan yardımlarla yeniden inşa ediliyor.
Gazze, yapılan yardımlarla yeniden inşa ediliyor.

Uluslararası Gazze’nin Yeniden İmarı Komisyonu, aralarında Türkiye'nin de olduğu birçok İslam ülkesinin gönderdiği yardımlarla Gazze'yi yeniden inşa ediyor.

Bugüne kadar Gazze'de okul, cami, su havuzu, altyapı hizmetleriyle hastanelerin inşasını kapsayan 37 milyon dolarlık yatırım yapıldı.

Tamamlanan projelerin tanıtımı ve yeni projelere hazırlık için 45 İslam ülkesinden önemli isimler Türkiye’de toplanıyor. 45 üye ülkeden yönetimde yer alan eski Başbakanlar, bakanlar, işadamları ve diplomatların katılacağı programa Türkiye Uluslararası İmar Derneği ev sahipliği yapacak.

Gazze, yapılan yardımlarla yeniden inşa ediliyor.

Sağlık, altyapı, konut, eğitim, vakıflar, tarım ve sanayi alanlarında projeler uygulayan Uluslararası Gazze’nin Yeniden İmarı Komisyonu, Türkiye'nin ve İslam ülkelerinin desteğiyle Gazze'de birçok imar projesini hayata geçirdi. Türkiye’deki Uluslararası İmar Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada son olarak Gazze’nin su ihtiyacını karşılayacak 200 dönüm arazi üzerinde bir tesisin yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada şöyle devam edildi:

"200 dönüm arazi üzerine Han Yunus bölgesinde İslam Bankası ve Uluslararası Gazze’nin Yeniden İmarı Komisyonu tarafından yapıldı. Yarım milyon metreküp kapasiteli, yıllık 12 bin metreküp toplayan Emel Gölü, su artırma sistemiyle Gazze halkının su ihtiyacını karşılıyor. 3.5 milyon dolara mal olan gölün etrafında halk için mesire yerleri, oyun parkları, çocuklar için eğlence merkezleri yapıldı ve şehrin nefes alması için peyzaj çalışması yapıldı. Göl hem içme suyu ihtiyacını hem de savaş yorgunu Gazze halkı için bir çıkış yolu oluyor."

REKLAM
  • Türkiye Uluslararası İmar Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre birçok eski Başbakan, bakanlar, işadamları ve diplomatların katılacağı program 24 Mart tarihinde İstanbul Wis Otel’de yapılacak.

'Gazze'de alım gücü yüzde 60 azaldı'
DÜNYA
'Gazze'de alım gücü yüzde 60 azaldı'

İşgalci İsrail'in Filistinlilere saldırılarında 34 kişi yaralandı
DÜNYA
İşgalci İsrail'in Filistinlilere saldırılarında 34 kişi yaralandı

İşgalci İsrail polisinden Filistin üniversitesine baskın
DÜNYA
İşgalci İsrail polisinden Filistin üniversitesine baskın


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.