|

Harvardlı genç Adana kebap satacak!

Harward Üniversitesi'nde öğrenim gören Güney Koreli öğrenci Preston So, stajını Türkiye'de faaliyet gösteren ''memlekettengelsin'' isimli satış sitesinde yapmaya karar verdi.

Aa
00:00 - 14/05/2013 Salı
Güncelleme: 17:25 - 14/05/2013 Salı
Yeni Şafak
Harvardlı genç Adana kebap satacak!
Harvardlı genç Adana kebap satacak!

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, haziran ayı içerisinde Türkiye'ye gelecek olan Preston So, bir buçuk ay boyunca kurumda staj yapacak ve Harward'taki tecrübelerini Türkiye pazarı için kullanacak.

Harward Üniversitesi'nde Filoloji okuyan Güney Koreli Preston So, Amerika'da yaşayan Türklerden ''memlekettengelsin.com'' adlı yöresel gıda satışı yapan e-ticaret sitesini duyunca stajını Türkiye'de yapmaya karar verdi.

Preston So, satış sitesinin aynı pakette Adana'dan kebabı, Gaziantep'ten baklavayı ve Kayseri'den pastırmayı buluşturan operasyonel süreçlerini inceleyecek ve IT tarafına destekte bulunacak.

Harvardlı Preston So, bu yenilikçi projede yer almak isteyen örneklerden sadece biri olarak dikkati çekiyor. Yeni projelerin oluşturulması ve desteklenmesi, ticari yatırımların önem kazanması Türkiye'ye tersine beyin göçü için Türk bilim adamlarına örnek olması bekleniyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TÜBİTAK'ın Hedef Türkiye Çalıştayları'nı ABD'de düzenleyerek, 248 araştırmacının Türkiye'ye geri döndüğünü açıklamıştı.

11 yıl önce