Gündem HDPli Bülbülden 6 - 8 Ekim olaylarının yıl dönümünde skandal sözler Burada asla bir suç yok

HDP'li Bülbül'den 6 - 8 Ekim olaylarının yıl dönümünde skandal sözler: Burada asla bir suç yok

HDP'nin çağrısı üzerine 6 - 8 Ekim 2014 tarihinde terör örgütü YPG/PKK yandaşlarının 35 il ve 96 ilçede saldırılar düzenledi. Saldırılarda iki polis şehit olurken, 35 kişi yaşamını yitirdi. Kanlı saldırının yıl dönümünde TBMM'de konuşma yapan HDP vekili Kemal Bülbül, yaşananların suç olmadığını öne sürerek olayların faili Selahattin Demirtaş'a selam gönderdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak AA
HDPli Bülbülden 6 - 8 Ekim olaylarının yıl dönümünde skandal sözler: Burada asla bir suç yok
HDP'li Kemal Bülbül

HDP Merkez Yürütme Kurulu'nun çağrısı üzerine 6-7 Ekim 2014'te terör örgütü YPG/PKK yandaşlarının 35 il ve 96 ilçede gerçekleştirdiği saldırıların üzerinden 7 yıl geçti.

Şiddet olaylarında iki polis şehit oldu. Diyarbakır'da Kurban Bayramı dolayısıyla yoksullara kurban eti dağıtırken vahşice katledilen 16 yaşındaki Yasin Börü'nün de aralarında bulunduğu 35 kişi hayatını kaybetti, 435'i sivil, 326'sı güvenlik görevlisi 761 kişi yaralandı.

HDP vekili Kemal Bülbül, kanlı olayların yıl dönümünde TBMM'de skandal açıklamalarda bulundu.

6-7 Ekim olaylarının yıl dönümünde Başak Demirtaş'ı konuk eden FOX TV ve İsmail Küçükkaya'ya tepkiler çığ gibi
GÜNDEM
6-7 Ekim olaylarının yıl dönümünde Başak Demirtaş'ı konuk eden FOX TV ve İsmail Küçükkaya'ya tepkiler çığ gibi

TBMM Genel Kurulunda, Paris Anlaşmasının Onaylanmasının Uygun Bulunduğuna Dair Kanun Teklifi'nin görüşmeleri sırasında söz alan Bülbül, "6-8 Ekim 2014 tarihinde Türkiye genelinde Kobani'ye DEAŞ'ın saldırılarını ve DEAŞ'a destek veren barbar anlayışı kınamak ve buna karşı meşru demokratik hakkını kullanmak için alana çıkan insanlara saldıran ve bunu planlayan dönemin İçişleri Bakanından mülki idare amirlerine kadar tamamı suç işlemiştir." dedi.

Olayların faili Demirtaş'a selam gönderdi

  • Terör olaylarını "bir insan hakları görevi ve sorumluluğu" olarak tanımlayan Bülbül, "Burada asla bir suç yoktur. Bu anlamda, Selahattin Demirtaş'ı ve bu konuyla ilgili olarak tutuklanan herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum." şeklinde konuştu.

Demirtaş 6-7 Ekim olaylarını nasıl provoke etmişti?
OYNAT 06:56
Demirtaş 6-7 Ekim olaylarını nasıl provoke etmişti?
HDP eski eş başkanı Selahattin Demirtaş hakkında 5 ayrı ilde 12 dosya açılmış durumda. Pek çok suçtan hapis cezasına çarptırılan Demirtaş, 142 yılla yargılanıyor. Yasin Börü ve 36 insanın vahşice katledildiği 6-7 Ekim olaylarının fitilini ateşleyen Demirtaş'ın, 'Haftalardır direnen halkımıza teşekkür ediyoruz. Hep birlikte direnmeye devam edeceğiz' sözleri hafızalara kazındı.
Enerji Bakanlığı: Sanayi tesislerinin elektrik tüketiminde de kısıtlamaya gidilecek
Gündem

Enerji Bakanlığı: Sanayi tesislerinin elektrik tüketiminde de kısıtlamaya gidilecek

İran’da meydana gelen teknik arıza nedeniyle Türkiye'ye 10 gün boyunca gaz akışı durduruldu. Bunun üzerine sanayi tesislerinde doğal gaz tüketiminde kısıtlamaya gidildi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ise olumsuz hava koşullarına rağmen, diğer tüketicilerin kısıtlamalardan etkilenmemesi için tüm önlemlerin alındığını açıkladı.
Ömer Çelik: Rum yönetimi adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırdı
Gündem

Ömer Çelik: Rum yönetimi adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırdı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nin (GKRY) terör örgütü PKK'nın siyasi kolu olan PYD'ye Rum kesiminde temsilcilik açma izni vermesine ilişkin, "Rum yönetimi, adını cinayet şebekesi bir terör örgütüyle yan yana yazdırmıştır" ifadesini kullandı.
Bursa'da cani koca eşini öldürdü: Kayınvalidesine kader dedi
Gündem

Bursa'da cani koca eşini öldürdü: Kayınvalidesine kader dedi

Bursa'da, eşi Ebru Gürcan'ı (34) bıçaklayarak öldüren Necati Gürcan'ın (40), ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya devam edildi. Necati Gürcan, kayınvalidesinin “Kızımdan ne istedin, iki çocuğu öksüz bıraktın” feryadına Gürcan, ağlayarak, "Anne, kader kader" diyerek cevap verdi. Sanık avukatı müdafilikten çekilme talebinde bulunurken, mahkeme heyeti, sanığın akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için, Bursa Şehir Hastanesi'nde muayenesine karar vererek duruşmayı erteledi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.