Gündem Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme Koronavirüsle mücadele, NATO dayanışması, Suriye ve Libyadaki gelişmeler ele alındı

İbrahim Kalın'dan kritik görüşme: Koronavirüs ile mücadele, NATO dayanışması, Suriye ve Libya’daki gelişmeler ele alındı

Türkiye ile ABD arasında kritik görüşme: Koronavirüsle mücadele, NATO dayanışması, Suriye ve Libya’daki gelişmeler ele alındı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien ile telefonda görüştü. Görüşmede ikili ilişkiler, koronavirüs ile mücadele, NATO dayanışması, Suriye ve Libya’daki gelişmeler ve bölgesel konular ele alındı.

Haber Merkezi DHA
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Robert O’Brien ile telefonda görüştü.

Görüşmede, ikili ilişkiler, koronavirüs ile mücadele, NATO dayanışması, Suriye ve Libya’daki gelişmeler ve bölgesel konular ele alındı.

Libya’da BM’nin tanıdığı Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne destek verilmesi ve Hafter’in hukuk dışı eylem ve saldırılarının durdurulması gerektiği ifade edildi.

Suriye krizine çözüm bulunması ve terörün her türüne karşı mücadele için daha fazla çaba sarf edilmesi gerektiği konusunda da mutabık kalındı.

Görüşmede ayrıca bu kritik günlerde NATO dayanışmasının öneminin altı çizildi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İsrail’in işgal politikasının yeni adımı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: İsrail’in işgal politikasının yeni adımı

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.