Gündem İstanbul genelinde Yeditepe Huzur asayiş uygulaması Saat 2100e kadar sürecek

İstanbul genelinde "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması

İstanbul genelinde 'Yeditepe Huzur' asayiş uygulaması: Saat 21.00'e kadar sürecek

İstanbul'da "Yeditepe Huzur" asayiş uygulaması kapsamında 39 ilçede güvenlik denetimleri gerçekleştiriliyor. Uygulama kapsamında kara, hava ve deniz ulaşım noktalarında denetimler yapılıyor. Şüpheli araçlar durdurularak aranıyor, şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Toplama kontrolleri gerçekleştiriliyor. Narkotik köpeklerinin kullanıldığı uygulamaya, polis helikopteri de destek veriyor. Uygulama saat 19.00 itibarıyla başladı ve 21.00 itibarıyla sona erecek.

Haber Merkezi AA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın talimatları doğrultusunda, Asayiş Şube Müdürlüğü koordinasyonundaki "Yeditepe Huzur 2020-10" uygulaması, saat 19.00'da başladı.

  • Uygulamaya, Asayiş Şube Müdürlüğü personeliyle ilçe emniyet müdürlükleri, önleyici hizmetler, trafik denetleme, havacılık, narkotik suçlarla mücadele, Sabiha Gökçen ve İstanbul havalimanları ile Deniz Limanı şubelerinin yanı sıra özel harekat ekipleri de katılıyor.

İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' uygulaması: 7 binden fazla GBT sorgusu yapıldı
GÜNDEM
İstanbul'da 'Yeditepe Huzur' uygulaması: 7 binden fazla GBT sorgusu yapıldı

Kontrollere narkotik köpekleri ve polis helikopteri de eşlik ediyor

  • Uygulama kapsamında kara, hava ve deniz ulaşım noktalarında denetimler yapılıyor. Şüpheli araçlar durdurularak aranıyor, şüpheli kişilere yönelik Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolleri gerçekleştiriliyor. Narkotik köpeklerinin kullanıldığı uygulamaya, polis helikopteri de destek veriyor.

Asayiş uygulaması, saat 21.00'e kadar devam edecek.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.