Gündem İstanbula ikinci baronun kurulması için başvuru yapıldı

İstanbul'a ikinci baronun kurulması için başvuru yapıldı

İstanbul'da ikinci baronun kurulması için iki binin üzerinde avukatın imzasıyla Türkiye Barolar Birliği'ne başvuru yapıldı. Baroya üye olanlar arasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Genel Başkanı Hayati Yazıcı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız da var.

Haber Merkezi AA
Arşiv
Arşiv

İstanbul'da ikinci baronun kurulması için iki binin üzerinde avukatın imzasıyla Türkiye Barolar Birliği'ne başvuru yapıldı. İstanbul 2 No'lu Baro Kurucular Kurulu Üyesi ve Uluslararası Hukukçular Birliği Genel Sekreteri Avukat Necati Ceylan, yeni baronun kurulması için 2 bin 50 imza toplandığını söylemişti.

İkinci baro bugün kuruluyor
GÜNDEM
İkinci baro bugün kuruluyor

Toplanan bu imzaları bugün Türkiye Barolar Birliğine teslim edeceklerini aktaran Ceylan, "Yarın da bu, Barolar Birliği Yönetim Kurulu'na gidecek. Oradan yetki aldığımızda yeni baronun genel kurulunu oluşturup seçime gidip o seçimden sonra tüzel kişilik kazanmış oluyoruz." diye konuşmuştu.

Baro parayı gece kulübünde yedi
GÜNDEM
Baro parayı gece kulübünde yedi

Ceylan, imzalar teslim edildikten sonra yetki aldıkları tarihten itibaren 6 ay içerisinde İstanbul 2 No'lu Baro'yu kurabileceklerini ifade etmişti.

Baro’dan komik savunma: Sosyal tesisimiz
GÜNDEM
Baro’dan komik savunma: Sosyal tesisimiz
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.