Gündem Meteorolojiden flaş uyarı 5 gün sürecek

Bugün hava durumu nasıl olacak? Bugünkü hava durumu

Meteoroloji'den flaş uyarı: 5 gün sürecek

Meteoroloji'den vatandaşlara kritik uyarı geldi. Bugün Karadeniz bölgesinin tamamı ile Marmara bölgesinin batı ve güney batı kesimlerinde yer yer olmak üzere kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların, Karadeniz'in özellikle orta ve doğu bölgelerinin 5 gün boyunca sağanak şeklinde etkili olması bekleniyor. Önümüzdeki günlerde beklenen hava durumu sıcaklarını da haberimizde bulabilirsiniz.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerin tahminlerini paylaştı.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü önümüzdeki günlerin tahminlerini paylaştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 5 günlük hava durumu tahmin haritasına göre ise Karadeniz'in özellikle orta ve doğu bölgelerinin 5 gün boyunca sağanak yağışlı olacağı öngörülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelen son hava durumu tahmin raporuna göre, yurdun Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Eskişehir çevreleri ile Mersin ve Adana'nın iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 • Yağışların; Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

 • Ankara: Parçalı bulutlu 24
 • İstanbul: Parçalı bulutlu 27
 • İzmir: Az bulutlu 30
 • Adana: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 33
 • Bursa: Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28
 • Antalya: Az bulutlu 30
 • Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
 • Trabzon: Parçalı bulutlu, aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
 • Erzurum: Parçalı bulutlu 25
 • Diyarbakır: Az bulutlu 32

6 ile sağanak uyarısı
GÜNDEM
6 ile sağanak uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı
GÜNDEM
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul'da 10 ilçeye sel uyarısı
GÜNDEM
İstanbul'da 10 ilçeye sel uyarısı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.