Gündem İstanbulda 10 ilçeye sel uyarısı

İstanbul'da hava durumu nasıl olacak?

İstanbul'da 10 ilçeye sel uyarısı

İstanbul'da kuvvetli sağanak yağış birçok ilçede etkili oluyor. Meteoroloji, 10 ilçeye 'sel' uyarısında bulundu. Meteorolojiden yapılan açıklamada "Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir" denildi.

Haber Merkezi DHA
Meteoroloji, vatandaşlara köprü, menfez, altgeçit gibi yapılarda dikkatli olması için uyarıda bulundu
Meteoroloji, vatandaşlara köprü, menfez, altgeçit gibi yapılarda dikkatli olması için uyarıda bulundu

İstanbul'da etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Beykoz, Maltepe, Tuzla, Pendik ve Kartal'da etkili olan yağış nedeniyle bazı ana arterlerle birçok cadde ve sokakta su birikintileri oluştu.

AA

Sürücüler, yollarda biriken su nedeniyle zor anlar yaşadı.Su birikintilerinden geçemeyen araçlar nedeniyle kentin çok sayıda noktasında trafik yoğunluğu oluştu.

Meteoroloji uyardı: 10 ilçeye sel uyarısı

Meteoroloji İstanbul'da 10 ilçe için sel uyarısı yaptı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi.

  • "Yapılan son tahminlere göre İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayacak yağışların gece saatlerinde etkisini arttırması beklendiğinden, özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir"

İBB ALARMA GEÇTİ

Öte yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), "İstanbul'da beklenen şiddetli yağış öncesi alarma geçen ekipler ana arterlerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor. Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı, Atık Yönetim Müdürlüğü, İSTAÇ ekipleri mazgal, yağmur suyu kanalları, su birikintisi olan muhtemel yerlerde temizlik çalışmaları yaptı" açıklamasını yaptı.

Açıklamada, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri 3 bin 865 personel, 1670 araç ve iş makinesi, 385 Motopomp, 269 Jeneratör, 411 dalgıç pompa ile 24 saat esasına göre alarmda olacak" ifadeleri yer aldı.

İstanbul'da kuvvetli sağanak
FOTOĞRAF 9
Title
İstanbul Boğazı'na sağanak yağmur sonrası çamur aktı.
Title
İstanbul'da akşam saatlerinde etkili olan yağmur sonrası çamura bulandı. Beylerbeyi'nden yağmurla birlikte gelen çamur, Boğaz'ı kahverengi yaptı
Title
İstanbul'da etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.
Title
Eminönü ve Karaköy civarında çok sayıda turist, yağmurdan olumsuz etkilendi.
Title
Yağmura köprüde yakalanan vatandaşlar, telaşla sığınacak bir yer aradı.
Title
Özellikle Üsküdar, Kadıköy, Ümraniye, Beykoz, Maltepe, Tuzla, Pendik ve Kartal'da etkili olan yağış nedeniyle bazı ana arterlerle birçok cadde ve sokakta su birikintileri oluştu.
Title
Meteoroloji İstanbul'da 10 ilçe için sel uyarısı yaptı.
Title
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi.
Title
Yapılan son tahminlere göre İstanbul genelinde akşam saatlerinde başlayacak yağışların gece saatlerinde etkisini arttırması beklendiğinden, özellikle Sarıyer, Beşiktaş, Beykoz, Şile, Ümraniye, Üsküdar, Maltepe, Kartal, Pendik ve Tuzla ilçelerinde sel riski bulunmaktadır. Söz konusu il ve ilçelerde; köprü, menfez, altgeçit vb. yapılarda, derelerin yan kollarının birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalarda meydana gelebilecek taşkınlara karşı vatandaşlarımızın, ilgili kurum ve kuruluşların hazırlıklı ve dikkatli olması önem arz etmektedir
İstanbul'da kuvvetli sağanak

İstanbul'da kuvvetli sağanak yağış birçok ilçede etkili oldu. Meteoroloji, 10 ilçeye 'sel' uyarısında bulundu.


Meteoroloji'den İstanbul için saatli uyarı
GÜNDEM
Meteoroloji'den İstanbul için saatli uyarı

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.