Gündem MHP Genel Başkanı Bahçeli Kıbrısta iki ayrı devlet varlığı artık herkesçe kabul edilmelidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kıbrıs'ta iki ayrı devlet varlığı artık herkesçe kabul edilmelidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kıbrıs'ta iki ayrı devlet varlığı artık herkesçe kabul edilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, 20 Temmuz 2021'de açıkladığı Cumhurbaşkanlığı binası ile parlamento binası yapılma hedefi betonlaşmanın, yeni bir inşaat hamlesinin değil, bağımsız bir devlet halinin ilk harcıdır" dedi.

Haber Merkezi DHA
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Kıbrısta iki ayrı devlet varlığı artık herkesçe kabul edilmelidir
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları şöyle:

"1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nın siyasi ve stratejik sonucu 47 yıl sonra vasat bulmuş, Kıbrıs Türk devleti ufukta görünmüştür. Ok yaydan çıkmış, artık geriye dönüş yolu kapanmıştır."

Kıbrıs’ta çözümden korkan, barış ve uzlaşmadan kaçan yegâne taraf Rumlar olmuştur.

Kıbrıs'ta iki ayrı devlet varlığı artık herkesçe kabul edilmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, 20 Temmuz 2021'de açıkladığı Cumhurbaşkanlığı binası ile parlamento binası yapılma hedefi betonlaşmanın, yeni bir inşaat hamlesinin değil, bağımsız bir devlet halinin ilk harcıdır.

ABD’nin ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin bu açılımı reddeden açıklamaları ise Türk milleti nezdinde yok hükmündedir."

Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Meclisi'nde müjdeyi açıkladı: KKTC Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin inşasına yakında başlıyoruz
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Meclisi'nde müjdeyi açıkladı: KKTC Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin inşasına yakında başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC'ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Bahçesi yapacağız
OYNAT 02:06
Cumhurbaşkanı Erdoğan: KKTC'ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Bahçesi yapacağız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) önemli bir ziyarette bulundu. KKTC Meclisi özel Oturumu'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan 'KKTC'ye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve Millet Bahçesi yapacağız' ifadelerini kullandı.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.