Gündem Okçuluk gösterileri yoğun ilgi gördü

Okçuluk gösterileri yoğun ilgi gördü

Sivas’ta organize edilen, Geleneksel Türk Okçuluğu gösterisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Sivas Hamidiye Kültür Bahçesi’nde atlı müsabaka alanında Geleneksel Türk Okçuluğu gösterisi düzenlendi. Gösteri büyük beğeni toplarken, sporcular uzun süre alkışlandı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Okçuluk gösterileri yoğun ilgi gördü
Okçuluk

Sivas’ta organize edilen, Geleneksel Türk Okçuluğu gösterisi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.
Sivas Hamidiye Kültür Bahçesi’nde atlı müsabaka alanında Geleneksel Türk Okçuluğu gösterisi düzenlendi. Sivas Selçuklu Okçuluk Kulübü ile Göktürk Okçuluk Kulübü tarafından düzenlenen gösteri yoğun ilgi gördü. Gösteri büyük beğeni toplarken, sporcular uzun süre alkışlandı.

Bahar festivalleri mutfağımızda
HAYAT
Bahar festivalleri mutfağımızda

Kurt ve şahine yoğun ilgi

Gösteriye dikkat çekmek amacıyla getirilen kurt ve şahin de büyük ilgi gördü. Kurt ve şahinin kısa süreli gösterilerini izleyen vatandaşlar o anları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Bazı vatandaşlar da kurt ve şahin ile fotoğraf çektirdi.

Sonbaharda
festivaller 
bir başkadır
HAYAT
Sonbaharda festivaller bir başkadır

Adanalılar ete doydu: 3 günde 35 ton et tüketildi
FOTOĞRAF 10
Title
Adana Valiliğinin ev sahipliğinde “Coğrafya Lezzettir” temasıyla Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve odaların destekleriyle düzenlenen ’Uluslararası Adana Lezzet Festivali’ne bu yıl yaklaşık 300 bin kişi katıldı.
Title
Resmi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı festivale, Türkiye ve dünyanın dört bir yanından misafirler geldi. Vatandaşlar, Adana kebabına ve geleneksel yemeklere hayran kaldı. 3 gün süren festivalde kebap stantlarında vatandaşlara Adana’nın eşsiz lezzetlerinden biri olan Adana kebabı sunuldu. Festivalde kebapçıların önünde kuyruk ise hiç azalmadı. 2019 yılında 30 ton etin tüketildiği, geçen sene ise korona virüs salgını nedeniyle dijital ortamda gerçekleşen festivalde bu yıl yoğun katılımla et severler 35 ton et tüketti.
Title
Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Adana Şube Başkanı Bilal Serttaş, bu yıl Lezzet Festivali’nin geçen yıllara göre daha iyi olduğunu ifade ederek, “Adana’da esnafın yüzü gülüyor. Çok güzel bir festival oldu. Yaklaşık 300 bin kişi civarında katılım oldu. Onlara pandemi düzenine uygun bir ortam sağlandı. Ortalama 35 ton et kebaba dönüştü. Kuşbaşı, ciğer, çöp şiş gibi çeşitlerimizde vardı ama en çok tercih edilen tabi ki Adana Kebap oldu. Dünya markası olan Adana Kebap’ını temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Title
Yurt dışından festival için tur geldiğini söyleyen Serttaş, “Özellikle yurt dışından gelen turlar bizi çok mutlu etti. Ülke içinden gelenler her zaman Adana’ya geliyor ama yurt dışından festival için vatandaşların turla gelmeleri bizi mutlu etti. Türkiye’yi kebaba Adana’da doyurduk. Gerçek Adana Kebap’ın tadına bakmak isteyenler bu festivale geldiler” dedi.
Title
Kentte uzun yıllardır kebapçılık yapan ve festivalde stant açan kebapçı Cihangir Korkmaz ise 3 gün boyunca festivalin dolu dolu geçtiğini aktararak, “35 ton et tüketildi. Sadece kebap değil, bütün Adana’nın lezzetleri burada denendi. Dünyanın dört bir yanından, özellikle batı ülkelerinden Amerika’dan misafirlerimiz geldi.
Title
Rusya’dan, Almanya ve Fransa’dan misafirlerimiz geldi. Çok mutluyuz. Festival bu sene çok güzel geçti. Geçen sene dijital ortamda yapıldığı için görsellerle hitap ettik. Bu sene ise hem göze, hem mideye hem de damağa hitap ettik. Bu festivalin her sene sürdürülebilir olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Title
Title
Title
Title
Adanalılar ete doydu: 3 günde 35 ton et tüketildi
Adana'da resmi açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı Uluslararası Lezzet Festivali yaklaşık 300 bin kişiyi ağırladı. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından misafirlerin geldiği etkinlikte, Adana kebabı ve geleneksel yemekler damak çatlattı. 3 gün süren festivalde 35 ton et tüketildi.


6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.