Gündem Orduda santralde patlama 4 işçi yaralandı

Ordu’da santralde patlama: 4 işçi yaralandı

Ordu’da santralde patlama: 4 işçi yaralandı

Ordu’nun Akkuş ilçesi Gökçebayır Mahallesi Tifi Irmağı üzerinde bulunan Umut 1 Hes Santralinde meydana gelen patlamada 4 işçi yaralandı.

Haber Merkezi İHA
Umut 1 Hes Santralinde patlama meydana geldi.
Umut 1 Hes Santralinde patlama meydana geldi.

Umut 1 Hes Elektrik Santralinde 4 işçinin çalıştığı sırada patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangın paniğe neden olurken olay yerine gelen Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

İHA
Umut 1 Hes Elektrik Santralinde 4 işçinin çalıştığı sırada patlama meydana geldi.

"Gaz sıkışması yada temizlik maddelerinden kaynaklı patlama olabilir"

Akkuş Belediye Başkanı yaptığı açıklamada, "Dün elektrik santralinde bir patlama oluyor ve dört çalışan olayda yaralanıyor. Yaralılardan 2 kişi Akkuş Devlet Hastanesinde ayakta tedavi edildi. Ünye Devlet Hastanesine sevk edilen diğer 2 yaralılardan birisi daha sonra ilk müdahalesinin ardından Samsun Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi. Patlamanın olduğu sırada içeride temizlik yapılıyormuş. Tabii, tahminlerimize göre gaz sıkışması ya da temizlik olabilir. Pazartesi teknik ekiplerimiz gelecek. Jandarma olay yeri inceleme ekiplerimiz çalışmalarını yaptı. Santral 5 yıldır ilçemizde faaliyet göstermektedir. Pazartesi günü detaylı bir çalışma olacak" dedi.

İHA
Umut 1 Hes Santralinde meydana gelen patlamada 4 işçi yaralandı.

Atatürk Baraj Gölü'nde korkutan görüntünün nedeni belli oldu
GÜNDEM
Atatürk Baraj Gölü'nde korkutan görüntünün nedeni belli oldu
Karnesiz ilk ara tatil başlıyor
Gündem

Karnesiz ilk ara tatil başlıyor

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci, yarından sonra ilk ara tatile girecek. Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan ve öğrencilerin 18-22 Kasım'da 81 ilde yapacakları ara tatil etkinliklerine, yarın akşamdan itibaren "aratatil.meb.gov.tr" internet adresinden ulaşılabilecek. Öğrencilere yönelik hazırlanan etkinlik programı gezi, sağlık, doğa ve çevre, bilgi ve teknoloji, iletişim, okuryazarlık, sanatsal faaliyetler, sportif faaliyetler, araştırma ve gözlem, oyun oynama ve bulmaca çözme, sosyal sorumluluk, günlük yaşam becerileri, el sanatları, bilim, yardımlaşma, kariyer planlama ve aile günü olmak üzere 16 ana başlıktan oluşacak.
Giresun Valiliğinden gözaltına alınan Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan ile ilgili açıklama yapıldı
Gündem

Giresun Valiliğinden gözaltına alınan Rabia Naz'ın babası Şaban Vatan ile ilgili açıklama yapıldı

Giresun Eynesil'de evinin önünde şüpheli bir şekilde yaralı bulunarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, sabah saatlerinden polis tarafından gözaltına alındı. Valiliki gözaltına alınan baba Şaban Vatan ve diğer 3 kişi için açıklamada bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kıbrıs mesajı: Asla izin vermeyeceğiz
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kıbrıs mesajı: Asla izin vermeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin 36. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Tarihi ve ahdi yükümlülüklerimiz çerçevesinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayrağının karada olduğu gibi denizlerde ve göklerde de gururla dalgalanması için her türlü gayreti göstereceğiz.Özellikle Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz’de tespit edilen hidrokarbon kaynakları üzerindeki haklarının gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.