Gündem Savaş gemisi

Savaş gemisi

İstanbul Tuzla'da Libya bayraklı balıkçı gemisinde, bir ülkede savaş çıkarmaya yetecek kadar silah ve mühimmat ele geçirildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Savaş gemisi
Savaş gemisi
Libya bayrağı taşıyan El-İntizar isimli balıkçı gemisi, 4 Nisan'da Malta'dan Tuzla'ya geldi. Libya'ya gitmekte olan geminin kaptanı, gümrük işlemleri için bulunduğu beyanda tamir ve bakım için Tuzla'ya geldiklerini ve geminin boş olduğunu belirtti. Gemi Tuzla'da bir tersaneye çekildi. Bu sırada İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık İstihbarat Müdürlüğü'ne gemide silah bulunduğuna dair bir ihbar geldi. Gümrük Muhafaza yetkilileri, geminin çıkışmak üzere olduğu bir anda Tuzla'ya baskın düzenledi.

DEPODA BİNLERCE SİLAH

Geçtiğimiz pazartesi günü sabah 08.30'da güvenlik görevlileri gemide arama yapmak için harekete geçti. Gemi, detaylı arama yapılabilmesi için Haydarpaşa Limanı'na çekildi. Geminin soğuk hava deposunda çok sayıda silah bulundu. Libya'ya gitmek üzere yola çıkacakken operasyon yapılan gemide 990 pompalı tüfek, 199 7.65 milimetre tabanca, 210 adet 9 milimetre tabanca, 5000 adet 7.65 tabanca mermisi, 260 uzun namlulu tüfek fişeği, 2 gaz maskesi ve 251 bin av fişeği ele geçirildi.

TEDARİKÇİ DE TUTUKLANDI

Aramaların ardından gemi kaptanı ve mürettebat sorguya alındı. Silahlardan haberdar olmadığını iddia eden kaptan, geminin tamir-bakımı için şirket sahiplerinin temasa geçtikleri S. Ç.'nin malzemeleri getirdiğini söyledi. S. Ç. de gemiye yalnızca boya malzemesi koyduğunu söyledi. Libyalı kaptan I.M.A. ve silahları temin ettiği belirlenen S.Ç., geçtiğmiz gün İstanbul Anadolu Adliyesi Savcılığı'na sevk edildi. Her iki isim de tutuklandı.

Abone Ol Google News
Almanya'nın eski büyükelçisi skandal yazısında AB'ye seslendi:  Erdoğan'ın gitmesini bekleyin
Dünya

Almanya'nın eski büyükelçisi skandal yazısında AB'ye seslendi: Erdoğan'ın gitmesini bekleyin

Alman basınında Türkiye karşıtı provokatif yayınlara yer almaya devam ediyor. Son olarak iki ay öncesine kadar Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği görevini yürüten Martin Erdmann skandal bir yazı kaleme aldı. Frankfurter Allgemeine Zeitung'da yazdığı makalede AB'ye kendince akıl veren Erdmann "Erdoğan'ın gitmesini bekleyin" dedi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun'un ölümüyle ilgili açıklama: El svaplarında atış artığına rastlanılmıştır
Gündem

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Gülay Uygun'un ölümüyle ilgili açıklama: El svaplarında atış artığına rastlanılmıştır

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Gülay Uygun'un ölümüne ilişkin açıklama da bulundu. Yapılan açıklamada "Kriminal incelemede sadece Gülay Uygun'un el svaplarında atış artığına rastlanılmıştır" denildi.

Tekstil üretim merkezi olan Denizli'de 4 bin yıllık tekstil atölyesi bulundu
Gündem

Tekstil üretim merkezi olan Denizli'de 4 bin yıllık tekstil atölyesi bulundu

Tarihten bu yana tekstil üretim merkezi olma unvanını koruyan Denizli'de, Çivril ilçesindeki kazılarda 4 bin yıl öncesine ait dokuma tezgahı parçaları, tekstil ürünleri ve aksesuarlara ait buluntular saptandı. Beycesultan Höyüğü'ndeki kazı çalışmalarına ilişkin bilgi veren Prof. Dr. Eşref Abay, "Geçen yıl tekstil üretime yönelik buluntular bizi heyecanlandırmıştı. Bu yılki kazı çalışmalarımızda evin kalan kısımları da açığa çıkarıldı. Bu çalışmalar sonucunda günümüzden 4 bin yıl öncesine ait bir tekstil atölyesinin burada var olduğunu tespit ettik. Evin içinde yanmış ahşaptan el tezgahı parçaları da var" dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.