Gündem TSKdan Süleyman Şah açıklaması

TSK'dan 'Süleyman Şah' açıklaması

Süleyman Şah Saygı Karakolu'na yönelik ikmal ve personel değişimi faaliyeti 23 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirilirken, faaliyetin tamamlanmasının ardından konvoy aynı gün emniyetli bir şekilde Türkiye'ye döndü.

Aa Yeni Şafak
TSK'dan 'Süleyman Şah' açıklaması
TSK'dan 'Süleyman Şah' açıklaması
Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinden haberlere yer verildi.

Buna göre, Suriye'de bulunan ve Türk toprağı olan Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun ikmali ve personel değişim faaliyeti, rutin bir faaliyet olarak, yaklaşık üç ayda bir gerekli koordinelerin yapılmasını müteakip, emniyetli bir şekilde icra ediliyor.

Aynı şekilde, Saygı Karakoluna yönelik ikmal ve değişim faaliyeti, 23 Nisan 2014 tarihinde yapıldı.

Konvoyun karakola gidişi ve dönüşü için ayrı güzergahlar kullanıldı. İzlenen güzergahlar, değişik grupların kontrolü altında bulunuyor.

Karakoldaki ikmal ve değişim faaliyetinin tamamlanmasının ardından, konvoy aynı gün saat 20.00 sularında emniyetli şekilde Türkiye'ye geri döndü.

Açıklamada, konu ile ilgili olarak, bazı basın-yayın organlarında yer alan bilgilerin ve yorumların gerçek dışı olduğu kaydedildi.

Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.