Gündem Uyanık karga uçmayı bırakıp arabanın üzerinde seyahat etti

Uyanık karga uçmayı bırakıp arabanın üzerinde seyahat etti

D-100 Karayolunda bir otomobilin üzerine konan karga, dakikalarca uçmayarak aracın üzerinde seyahat etti. O anlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi İHA
Uyanık karga uçmayı bırakıp arabanın üzerinde seyahat etti
Uyanık karganın araç üstendeki seyahati yaklaşık 2 kilometre sürdü.

Olay, D-100 Karayolu, Ankara istikameti üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, çocuğunun hastalığı sebebiyle Kocaeli’den İstanbul’a giden Yunus Karahan, dönüş yolundayken ilginç bir durumla karşılaştı.

DAKİKALARCA ARAÇ ÜSTÜNDE SEYAHAT ETTİ

Seyir halindeyken bir karganın önünde ilerleyen otomobilin üzerine konduğunu gören Karahan, bu anları cep telefonu kamerası ile kaydetti. Karganın dakikalarca arabanın üzerinde seyahat etmesi ve uçmaması ise renkli görüntüler oluşturdu.

"İLK DEFA BÖYLE BİR MANZARAYLA KARŞILAŞTIM"

Karahan, "Pendik, Kaynarca, Tuzla istikameti üzerinde seyir halindeyken böyle ölümsüz bir an ile karşılaştık. Karganın havada uçarken aracın üzerine konduğunu gördük. ‘Biz bunu ölümsüzleştirelim, kayda alalım’ diye düşündük. Bu görüntüleri çektikten sonra karganın hala uçmadığını, üşengeç bir şekilde aracın üzerinde devam ettiğini gördük. Sonra araba hızlandı, hızlandıktan sonra da karga uçtu. O anı da böyle kaydettik. Yaklaşık 2 kilometre falan gitti, hiç kıpırdamadı. Tabii o ara biraz hava da yağışlıydı galiba, biraz ondan da etkilendi.

Güzel bir an oldu. İlk defa böyle bir manzarayla karşılaştım. Sürekli yoldayım ama ilk feda böyle bir şey gördüm. Güzel bir andı. Bizim için de güzel bir anı olmuş oldu. Kaynarca, Tuzla, Pendik arası aracın üzerinden hiç kalkmadı. Devamlı aracın üzerindeydi. Aracın üzerinde bir o köşeye bir bu köşeye gitti. Devamlı hareket halindeydi. Araç hızlanmaya başladıktan sonra uçma pozisyonu alarak tabiatı gereği kendisi uçtu gitti" dedi.

Korku filminden çıkmış gibi: Sultangazi'de kargalar saldırdı
FOTOĞRAF 18
Title
Sokakta bulunan ağaca yuva yapan kargaların yavrusu, yere düştü.
Title
Park halindeki otomobilin üstüne çıkan yavru karga, uçamadığı için beklemeye başladı. Yavru kargayı fark eden sokak kedileri de etrafında gezinmeye başladı.
Title
Durumu fark eden sokak sakinleri yavru kargaya yardım etmek istedi ancak anne ve baba kargalar yavrularının yanına kimseyi yaklaştırmadı. Sokaktan geçenlere de saldıran yetişkin kargalar, kedilerin de yavru karganın yanına yaklaşmalarına izin vermedi.
Title
Bu sırada sokakta bulunan Yunus Emre Aktaş (14), babası İbrahim Aktaş'ın yavru kargayı bulunduğu yerden almasını söylemesi üzerine yavru karganın bulunduğu araca doğru gitti.
Title
Yavru kargayı eline alan Aktaş, yetişkin kargaların saldırısından korunmak için bir binaya girmeye çalıştı. Binanın dış kapı şifresini yaşanan saldırıdan dolayı giremeyen Aktaş, son çare olarak sokaktan kaçmayı denedi. Elindeki yavru karga ile kaçmaya çalışan Aktaş'ın ayağı takıldı.
Title
Yere düşen Yunus Emre Aktaş'a yetişkin kargalar saldırmaya devam ederken, yerden kalkan Aktaş koşarak çalıştığı iş yerine sığındı. O anlar ise cep telefonu kamerası ile kaydedildi.
Title
Yunus Emre Aktaş, kedilerden korumak için aldığı yavru kargayı, Esenler'de bulunan amcasına bıraktı. Yaşadıklarını anlatan Aktaş, Bizim evin önündeki ağaçta karganın yavruları duruyordu. Biz onlara bakıyorduk. Planımız onları alıp beslemekti. Dün kargaların havada uçuştuğunu, sokağa kimseyi sokmadıklarını gördüm. Sokağa kim girerse kargalar kafasına vuruyordu. Ben önce bir büyüğümüze 'yavru kargayı alayım mı?' diye sordum. Bana almamam gerektiğini söyledi. Karga yerde geziyordu. Ben daha sonra bakkala gittim. Dönüşte babam balkondan bana seslenerek kargayı almamı söyledi. Normalde kuş tutan bir insan değilim. Bizim evde muhabbet kuşu var. Onu bile tutamıyorum. Babamın o anki söylemiyle gittim kargayı aldım. Kargayı alır almaz babasıyla, annesi kafamın üzerine geldi. Bu arada sokakta bulunan birkaç kişi de kaçtı. Ben kendimi korumak için bizim eski binamız olan binaya girmek istedim. Dış kapıyı açmak için şifreyi yazdığımda arka dönüp baktığımda kargalar bana saldırmaya devam etti. Bundan dolayı bir türlü dış kapıyı açmak için şifreyi yazamadım. Bir tanesi elimin üzerine gelince onu bir sarstım. O yere kondu. O yere konar konmaz ben bulunduğum yerden çıkarak, kaçmaya çalışırken bina önünde bulunan çitlere takılarak düştüm. Sonrasında ayağı kalkarak kaçmaya devam ettim. Onlar da peşimden kovalamaya devam ettiler. Kargalardan biri sırtıma pençe attı, sırtıma tutunmaya çalıştı. Ben o düşsün diye silkelendim. O an karga düştü. Kargaların saldırısına uğrayacağımı bekliyordum. Bu kadar olacağını beklemiyordum. Olaydan sonra gizlenmek ve korunmak için şapka takmaya başladım. Bugün takmadım. Çok fazlada bana saldırmasınlar diye görünmemeye çalışıyorum. Saldırsalar da yapacak bir şey yok. Çocuklarını kaçırdım sonuçta. Ama ben kaçırmasaydım yavru karganın etrafında kediler vardı. Kediler yiyecekti. Bana zarar versinler, yavru karga ölmesin. Şu anda yavru karga Esenler'de oturan amcamın evinde. Kendisi daha önce karga besliyordu. Onun kargası vefat etti. Bende yavru kargayı ona gönderdim dedi.
Title
Baba İbrahim Aktaş ise, Kargalar sokağımızda bulunan ağaçta yuva yaptı, yavrusunu büyüttü. Hayvanlar artık uçma aşamasına gelmişti. Bir tanesi uçacağım diyerekten yuvadan kalkıyor. Kalkınca yükselemiyor ve yere düşüyor. Yere düştükten sonra kediler saldırmaya kalkıyor. Anne ve baba kargalar kedilere sürekli engel oluyorlar. Ve sokaktan geçen yayalar da yavruya bir şey yapacak diye düşünerek kargaların saldırısına uğradı. İnanın korkutan kimse dışarı çıkamaz oldu. Evde iken kargaların sesini duydum. Yavru karganın arabanın üstünde olduğunu gördüm. Bir tane ablamız ona ekmek vermeye çalışıyor, anne ile baba karga da yukarıdan bağırıyordu. Ben o ara oğlumu dışarıda gördüm ve kediler yemesin diye yavru kargayı olduğu yerden almasını istedim. Önce bir tedirgin oldu. Kargaların saldıracağını kendisini korumasını da özellikle söyledim. Oğlum daha sonra kargayı olduğu yerden aldı. Bu sırada diğer kargalar oğluma saldırmaya başladı. Bir ara 'neden oğlumu böyle bir sıkıntının içerisine soktum' diyerek pişmanlık bile duydum. Şu anda kargayı dışarı salamıyoruz, besliyoruz. Belli bir seviyeye geldiğinde bırakacağız diye konuştu.
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Title
Korku filminden çıkmış gibi: Sultangazi'de kargalar saldırdı
Sultangazi'de park halindeki aracın üzerinde bulunan yavru kargayı kedilerin zarar vermemesi için alan 14 yaşındaki Yunus Emre Aktaş, 2 karganın saldırısına uğradı. Kaçarken düşen çocuğa kargaların saldırısı devam etti.

Balkondaki yumurtaları çalan karga kameraya yakalandı
GÜNDEM
Balkondaki yumurtaları çalan karga kameraya yakalandı

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.