Gündem Yeneroğlu Avusturyalı vekili canlı yayında rezil etti

Yeneroğlu Avusturyalı vekili canlı yayında rezil etti

Avusturya devlet kanalı ORF'de yayınlanan bir programa konuk olan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyon Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, HDP milletvekilleriyle görüşen ve kendilerine terör örgütü PKK'nın saldırılarını soramayan Avusturya ÖVP Partisi milletvekili Reinhold Lopatka'yı canlı yayında rezil etti.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Yeneroğlu Avusturyalı vekili canlı yayında rezil etti
Avusturya devlet kanalı ORF'nin programına konuk olan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyon Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri, PKK terörü, Türkiye'ye yönelik basın özgürlüğü tartışmaları ve idam cezası kapsamında insan haklarına yönelik eleştiriler üzerine ayrıntılı değerlendirmelerde bulundu.

HDP'li milletvekilleriyle görüşen ve terör örgütü PKK'nın saldırılarına kendilerine soramayan Avusturya ÖVP Partisi milletvekili Reinhold Lopatka'yı kelimenin tam anlamıyla yerin dibine sokan Yeneroğlu, şunları söyledi:

  • "Geçtiğimiz 4-5 hafta içerisinde AK Partili politikacıları evlerinde, çocuklarının gözleri önünde infaz ettiler. Bahsettiğiniz bu insanlar, desteklediğiniz bu insanlar, PKK'nın hiçbir terör saldırısını açık ve net bir şekilde telin etmeye yanaşmadılar. Neden PKK yanlısı değil de "Kürt yanlısı" olarak nitelendiriyorsunuz? Neden Türkiye'deki bu sorunu etnikleştiriyorsunuz?"

Basın özgürlüğü tartışmalarına ilişkin konuşan Yeneroğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet gazetesi eskisi gibi yayın hayatına devam ediyor. Bu gazetenin yasaklanması gibi bir durum söz konusu değil. Başka gazeteler de mevcut. Mesela Özgür Gündem. HDP'nin ve PKK'nın propaganda yayın organı olan bu gazete Avusturya'da da yayımlanıyor. Bu gazete bir hafta önce AK Parti milletvekillerinin ve politikacılarının öldürülmelerinin hak olduğu çağrısını manşetine taşıdı. Bu tür gazeteler Avrupa'da da yayın yapıyorlar. Eğer Türkiye'yi insan hakları idealleri çerçevesinde değerlendireceksek, Türkiye'nin terörle mücadelesinde yanında olunması gerekiyorsa, bir ülke terörle mücadele içerisinde bulunuyor ve her gün teröre yeni kurbanlar veriyorsa, bunun yanında Avrupa ülkelerinde terör organizasyonları her gün açık açık terör propagandalarını yapabilmekteyken, buraları cephe gibi kullanmakta ve hiçbir tepkiyle karşılaşmamaktayken şu soruları akıllara geliyor: Türkiye'ye insan hakları bağlamında yöneltilen eleştiriler bu şartlarda ne kadar ciddiye alınabilir?"

Avusturyalı vekili canlı yayında yerin dibine soktu
OYNAT 01,06
Avusturyalı vekili canlı yayında yerin dibine soktu
Avusturya devlet kanalı ORF'de yayınlanan Im Zentrum programına konuk olan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyon Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu Avusturya ÖVP Partisi millet vekili Reinhold Lopatka'yı kelimenin tam anlamıyla yerin dibine soktu.
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.