Hayat En değerli bayramlık Çocuklar gülsün diye kıyafet dikiyorlar

En değerli bayramlık: Çocuklar gülsün diye kıyafet dikiyorlar

Bilecik'te Kur’an-ı Kerim kurslarına katılan kursiyerler muhtaç çocuklar için hummalı bir çalışma başlattı. Kursiyerler evlerinde çocuklar için bayramlık dikti. Projeyi oluşturan İlknur Ülker “Çocuklarımız bayramlıklarının bulunduğu hediye paketini açtığında içinde hem bayramlığını görsün hem de şekerini görsün istedik” dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
20 çocuk için başlatılan projede şimdiye kadar  45 kıyafet dikildi.  Kursiyerler sayıyı daha da artırmak istiyor.
20 çocuk için başlatılan projede şimdiye kadar 45 kıyafet dikildi. Kursiyerler sayıyı daha da artırmak istiyor.

Kovid-19 salgını nedeniyle kurslarına ara verilen kadınlar Bilecik’te örnek bir proje başlattı. Kadınlar, bu dönemi en verimli şekilde değerlendirip çocukları tebessüm ettirmek amacıyla "Bir kalbe de sen dokun" sloganıyla başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında evlerinde giysi dikimine başladı. Çocuklara bayramlık hediye paketi hazırlayan ve belirlenen ailelere giderek hediyeleri teslim edecek gönüllüler, her çocuğun bayram sevinci yaşaması için mesai harcıyor.

Kursiyerler gece-gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

YÜZLERİ GÜLSÜN İSTEDİK

İl Müftü Vekili Mustafa Topal, Anadolu insanının gönlünün geniş olduğunu, kendisi tokken yakınının veya komşusunun aç yatmaması gereken bir sürecin yaşandığını söyledi. Usta öğretici İlknur Ülker, kursların kapalı olduğu bu dönemde evde olduklarında uzaktan eğitimle Kur’an-ı Kerim kursuna devam ettiklerini belirtti. Arta kalan zamanlarında, kızına bayramlık elbise dikerken aklına ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının geldiğini anlatan Ülker, “Bu düşüncemi kursiyerlerle paylaştım. Geçen sene bu çalışmayı yapmıştık ama hazır kıyafet alarak, tek tek evleri ziyaret edip hediyeleri verdik. Aslında o çocukların o hediyeyi aldığı anda yüzlerindeki sevinç, mutluluk güzel bir duygu. Bu bayramda da yine mutlu olsunlar, yüzleri gülsün istedim” dedi.

KİMİ ÇORABINI, KİMİ TOKASINI ALDI

Uzaktan eğitimde dikiş bilen usta öğreticilerle projede görev alacakları belirlediklerini aktaran Ülker, ramazan ayının başında “Bir kalbe de sen dokun” adlı projeyi hayata geçirdikleri kaydetti. İlknur Ülker, projeye katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şöyle devam etti: “Bu süreçte projemizi duyup da arayan arkadaşlarımız oldu. ‘Dikiş bilmiyoruz ama ne yapabiliriz’ dediler. Kimisi çorabını, kimisi tokasını, kimisi şekerini ve çikolatasını aldı. Çocuklarımız bayramlıklarının bulunduğu hediye paketini açtığında içinde hem bayramlığını görsün hem de şekerini görsün istedik. Aslında 20 çocuğu hedef almıştık ama 45’e yakın kıyafet dikildi. Daha da çoğalırsa yapacağız inşallah.”

BİR KALBE DE SEN DOKUN

  • Kursiyerlerden Semra Bulut ise yardımlaşmayı dünyanın en güzel ve en anlamlı eylemi olarak gördüğünü vurguladı. Yardımlaşmanın insanlar arasında arkadaşlık, kardeşlik ve dostluk duygularını daha çok ortaya çıkardığını ifade eden Bulut, “El ele verip çocukların kalbine dokunup, onların yüzlerini güldürmek istiyoruz” diye konuştu.

Çocuğunuza hem Ramazan ayını anlatıp hem de eğlenebilirsiniz
RAMAZAN
Çocuğunuza hem Ramazan ayını anlatıp hem de eğlenebilirsiniz
Abone Ol Google News
Eylemlerin hedefi Beyaz Saray:  ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti
Dünya

Eylemlerin hedefi Beyaz Saray: ABD'de çalışan Türk polis perde arkasında oynanan oyuna dikkat çekti

ABD’de George Floyd’un ölümüne sebep olan ırkçı polis şiddeti, ülkeyi yeni bir kaosa sürükledi. Ülkenin birçok eyaletinde yaşanan eylemlerde araç yakma ve yağmalama olayları Beyaz Saray sınırına dayandı. New York Polis Departmanı’nda çalışan Erhan Yıldırım protesto eylemlerinin ANTİFA gibi gruplar tarafından yönlendirilmek istendiğine dikkat çekti. Yıldırım, “Olayın perde arkasında birileri, kaos istiyor” diye konuştu.
Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı
Gündem

Büyük devlet olduğumuzu dünyaya gösterdik: Türkiye 102 ülkeye uzatttı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sahip olduğumuz güçlü altyapı ve değerler aynı zamanda 2023 hedeflerimizin sembolüydü. Biz salgın döneminde, büyük devlet olduğumuzu hamdolsun tüm dünyaya gösterdik” dedi. Erdoğan, Dünya Çevre Günü’nde, Ankara Atatürk Kültür Merkezi’ndeki (AKM) törenle 10 millet bahçesini açtı. Erdoğan, “Şehircilik geleneğimizin sembolü olacak millet bahçelerinden 13’ünü iki yıl önce hizmete açmıştık. Bugünle birlikte, toplamda 23 millet bahçesine ulaşmış oluyoruz. Cumhuriyetin 100. yılına girerken 81 ilimize 81 milyon metrekare millet bahçesi kazandırma hedefimize adım adım yaklaşıyoruz” diye konuştu.
Libya'dan Türkiye'ye flaş çağrı: Sondaja gelin
Dünya

Libya'dan Türkiye'ye flaş çağrı: Sondaja gelin

Türkiye ile Libya, Doğu Akdeniz’de petrol/doğalgaz sondajı için işbirliği kararı aldı. Gözler, Yunanistan’ın Libya savaşını fırsat bilerek ilân ettiği 15 ve 20 numaralı parsellere çevrildi. Türkiye-Libya deniz sınırındaki söz konusu parsellerde araştırma faaliyetleri önümüzdeki süreçte başlatılacak.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.