Hayat Koruması ölen Bengü suçlu bulundu Hakkında soruşturma açıldı

Koruması ölen Bengü hakkında soruşturma açıldı

Koruması ölen Bengü suçlu bulundu: Hakkında soruşturma açıldı

Ünlü şarkıcı Bengü'nün 6 yıl önce bir konserden dönerken, yaptığı kazada şoförü yaralanmış, koruması Ümit Özer de hayatını kaybetmişti. Kaza sonrası açılan davanın ardından şoför hapis cezası alırken şarkıcı Bengü hakkında da “Yorgun şoförünü yeterince dinlendirmeden yola çıkardı" iddiası ile soruşturma başlatıldı.

Haber Merkezi DHA
Bengü Erden.
Bengü Erden.

Ankara'da verdiği bir konserden İstanbul'a dönen Bengü'nün aracı, 10 Haziran 2012 sabahı saat 06.30'da TEM Otoyolu Çamlıca Gişeleri'nde kaza yaptı. Kazada Bengü ile aracı kullanan şoförü Salih Talat Yağcı yaralanırken şarkıcının 3,5 yıllık koruması 34 yaşındaki Ümit Özer hayatını kaybetti. Kazanın ardından açılan davada şoför Salih Talat Yağcı, 'taksirle ölüme neden olmak' suçundan 2,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Özer'in ailesi davada tanık olarak dinlenen ve "Kazanın oluş anını hatırlamıyordum. Yolculuk sırasında bir anormallik sezmedim. Şikayetçi değilim" diyen Bengü'nün de cezalandırılmasını istedi. Mahkeme ise kazada Bengü'nün de yaralanarak mağdur olduğunu, ceza hukuku yönünden bir sorumluluğu tespit edilemediği yönünde karar verdi. Bengü hakkında soruşturma yapılmadı.

'Şoförü dinlendirmedi' cezası

Koruma Ümit Özer'in ailesi ise Bengü Erden'e iş mahkemesinde tazminat davası açtı. Dava kapsamında istenilen bilirkişi raporunda, "Kazanın meydana gelmesinde Bengü Erden'in yoğun çalışma temposundan sonra şoförünü yola çıkarmaması gerektiği halde yola çıkardığı, şoförünü yeterince dinlendirdiğine dair tanıklar dışında başka bir delil bulunmadığı, uyku ve dinlenme durumu ile gecenin karanlık olması, sabaha doğru yorgunluk ve uykusuzluğun artacak olmasını Bengü'nün öngörmesi gerektiği" belirtildi. Raporda "Bu durumda istihdam eden sıfatı ile Bengü'nün kazanın meydana gelmesinde yüzde 25 kusurlu olduğu kanaatindeyiz" denildi.

REKLAM

Aile şikayetçi oldu

Bu rapor doğrultusunda Özer'in annesi Rezen, babası Ahmet ve kardeşleri Cemil ile Tufan, Bengü'yü savcılığa şikayet etti. Kazada Bengü'nün sorumlu olduğunu belirten Özer ailesinin avukatı Hilmi Öztürk, şikayet dilekçesinde, "Bengü Erden'in iş kazasında kusurlu bulunduğu tespit edilmiştir. Korumasının ölümüne taksirle neden olmak suçundan yargılanmasını istiyoruz" dedi.

Savcılık, Bengü Erden hakkında soruşturma başlattı.

Atilla Taş en az iki ay cezaevinde kalacak
HAYAT
Atilla Taş en az iki ay cezaevinde kalacak

Cem Yılmaz bahane üretenlere kızdı: Benim de arkamda kimse yok
HAYAT
Cem Yılmaz bahane üretenlere kızdı: Benim de arkamda kimse yok

İçerde oyuncusu annesine bakmak için simit satıyor
HAYAT
İçerde oyuncusu annesine bakmak için simit satıyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.