Hayat Uluslararası Müslüman Alimler Birliğinden Sezai Karakoç için taziye mesajı

Uluslararası Müslüman Alimler Birliği'nden Sezai Karakoç için taziye mesajı

Uluslararası Müslüman Alimler Birliği, 88 yaşında vefat eden şair ve mütefekkir Sezai Karakoç için bir taziye mesajı yayımladı. Yapılan açıklamada, "Müderris Sezai Karakoç'a Allah rahmet eylesin ve onu Peygamberimizle cennetinde toplasın. Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz." denildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Uluslararası Müslüman Alimler Birliğinden Sezai Karakoç için taziye mesajı
Sezai Karakoç

Diriliş düşüncesinin mimarı, şair ve mütefekkir Sezai Karakoç, İstanbul'da, 88 yaşında hayatını kaybetti.

Uluslararası Müslüman Alimler Birliği, Karakoç'un vefatı sonrası bir taziye mesajı yayımladı.

Diriliş düşüncesinin mimarı Sezai Karakoç Hakk'a yürüdü
HAYAT
Diriliş düşüncesinin mimarı Sezai Karakoç Hakk'a yürüdü

Açıklamada, "Büyük şair ve İslam düşünürü Sezai Karakoç'un vefatı dolayısıyla İslam alemine ve özellikle Türk halkına en içten taziyelerimizi sunuyoruz." denildi.

"ALLAH ONU PEYGAMBERİMİZLE CENNETİNDE TOPLASIN"

Yayımlanan taziye mesajı şöyle:

  • "Türkiye Cumhuriyeti döneminde İslam düşüncesinin en önemli isimlerinden ve İslami entelektüelliğin temel direklerinden biri olan Profesör Sezai Karakoç, kırktan fazla farklı düşünce, edebiyat ve şiir yazılarına sahip idi.
  • Profesör Karakoç, İslam aleminin birliğine düşkündü ve elindeki edebiyat, insanları hayır, esenlik, ahlakın tüm güzellikleriyle ,İslam ve hayır için çağırdığı bir araç olmakla birlikte, konuşmasında bunu bir hatırlatma ve davet aracı olarak kullanırdı.
  • Müderris Sezai Karakoç'a Allah rahmet eylesin ve onu Peygamberimizle cennetinde toplasın. Allah'tan geldik ve O'na döneceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezai Karakoç için taziye mesajı: Milletimize başsağlığı diliyorum
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sezai Karakoç için taziye mesajı: Milletimize başsağlığı diliyorum
Oyuncu Fırat Tanış CHP'yi eleştirince sosyal medyada linç edildi
Hayat

Oyuncu Fırat Tanış CHP'yi eleştirince sosyal medyada linç edildi

Her fırsatta fikir ve ifade özgürlüğünden bahsederek algı operasyonu yapmaya çalışan muhalif medya ve sanatçılar bu kez hedef kendileri olunca çark etti. Oyuncu Fırat Tanış, "Bu akılla mı her şey çok güzel olacak? Bu üslupla, bu seviyeyle mi "ötekilerin" hakkını hukukunu korumaya talipsiniz?" ifadeleriyle CHP ve muhalif kesimi eleştirince sosyal medyada linç kurbanı oldu.
TDV Suriye'de soğukta donma tehlikesi altındaki aileler için seferber oldu
Gündem

TDV Suriye'de soğukta donma tehlikesi altındaki aileler için seferber oldu

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Suriye'de donma tehlikesi geçiren çocuklara ve ailelere yönelik yardımlarını sürdürüyor. TDV Genel Müdürü İzani Turan, yazılı açıklamasında, savaşın başladığı ilk günden itibaren Suriyeli ailelere gıdadan barınmaya, eğitimden sağlık hizmetlerine kadar her alanda yardım ulaştırmaya çalıştıklarını söyledi.
İstanbullu kar çilesi çekerken balıkçıya giden İmamoğlu: En iyi mücadeleyi biz verdik
Gündem

İstanbullu kar çilesi çekerken balıkçıya giden İmamoğlu: En iyi mücadeleyi biz verdik

İstanbul'da etkili olan yoğun kar yağışında İBB'nin yetersiz tedbileri vatandaşları mağdur etti. O sırada İngiliz büyükelçi ile bir balıkçıda yemek yiyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise eleştiri yağmuruna tutuldu. Özür dilemek yerine kendisini savunan İmamoğlu, bu sabah katıldığı bir televizyon programında 'pes' dedirten açıklamalarda bulundu. Vatandaşların geçmiş senelerdeki gibi büyük mağduriyet yaşamadığını belirten İmamoğlu, "İstanbul'da karla mücadeleyi en büyük şekilde biz veriyorduk" ifadelerini kullandı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.