|

Dünyaca ünlü müzisyenler, İstinyePark''ta

İstinyePark Tunes of September'', 4 Eylül''de ''Glamour Girl'' şarkısıyla tüm dünyada büyük ilgi gören Avusturyalı şarkıcı Louie Austen konseri ile başlayacak.

yenisafak.com.tr / kültür sanat
00:00 - 7/08/2013 Wednesday
Güncelleme: 16:27 - 7/08/2013 Wednesday
Yeni Şafak
Dünyaca ünlü müzisyenler, İstinyePark''ta
Dünyaca ünlü müzisyenler, İstinyePark''ta

İstinyePark yazın son günlerinin tadını, müzikle dolu bir etkinlikle çıkarıyor! Eylül ayı boyunca birbirinden ünlü sanatçıların sahne alacağı İstinyePark Tunes of September'', 4 Eylül''de ''Glamour Girl'' şarkısıyla tüm dünyada büyük ilgi gören Avusturyalı şarkıcı Louie Austen konseri ile başlayacak. Açıkhavada müzik keyfi yaşatacak konser dizisinde, dünyaca ünlü Grammy adayı kontrtenor Edson Cordeiro 11 Eylül''de, sıradışı caz performanslarıyla tanınan Sarah Ferri ise 18 Eylül''de müzik severlerle İstinyePark''ta bir araya gelecek. Sonbaharı iyi müzikle karşılamak isteyenler, Eylül ayı boyunca her Çarşamba İstinyePark''ta buluşacak.

İstinyePark misafirlerine sunduğu birbirinden güzel etkinliklere bir yenisini ekliyor. İstanbul''un Eylül akşamlarını açıkhavada müzik keyfiyle daha da güzelleştirecek olan ''İstinyePark Tunes of September''ın ilk konseri, geçtiğimiz yaz ''Glamour Girl'' şarkısıyla tüm dünyada büyük ses getiren Avusturyalı şarkıcı Louie Austen olacak. 4 Eylül Çarşamba akşamı İstinyePark ziyaretçilerine unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak olan Austen; şarkıcılığın yanı sıra piyanist, akordeoncu, oyuncu ve gitarist ama kendisini akordeoncu ve caz yorumcusu olarak tanımlıyor.

Glamour Girl''ün dünyaca ünlü şarkıcısı Louie Austen

Bugüne kadar dünyanın değişik yerlerinde sayısız konser veren ve pek çok albüm projesine imza atan Austen, geçen yaz dünyada ve Türkiye''de geniş kitlelere ulaşan Glamour Girl şarkısıyla kariyerinin zirvesine çıktı. Austen, İstinyePark Tunes of September''da bu kez bambaşka bir konsept ve yeni şarkılarıyla İstanbullu müzik severlerle buluşacak. ''İstinyePark Tunes of September'' kapsamında 11 Eylül''de gerçekleşecek ikinci konserde ise dünyaca ünlü Grammy adayı Brezilyalı sanatçı Edson Cordeiro sahnede olacak. Kadın sesiyle şarkı söyleyebilen eşsiz kontrtenor, repertuarındaki şarkılarla dinleyenleri büyülemekle kalmıyor, aynı zamanda sahnede yaptığı benzersiz şovlarla da dinleyiciyle mükemmel bir bağ kuruyor.

Kadın sesiyle şarkı söyleyebilen ''dünyanın sekizinci harikasi''

Eklektik repertuarı ve sahne performansıyla dünyanın dört bir yanında izleyenleri kendine hayran bırakan Cordeiro; Brezilya samba ve bosa novadan, flamenko caz, disco ve operaya kadar pek çok farklı türde müziği pop tavrında dinleyiciyle buluşturuyor. Yakın zamanda Alman basını tarafından 4 oktavlık benzersiz sesiyle "dünyanın sekizinci harikası" ilan edilen Cordeiro, dünyanın pek çok yerinde verdiği konserler ve katıldığı festivallerle geniş kitlelere ulaştı. Cordeiro gösterisinde Billie Holiday, Amalia Rodrigues, Edith Piaf ve Madonna gibi ilham aldığı kadın sanatçılardan esinlendiği performansıyla izleyicilerine unutamayacakları eğlenceli dakikalar yaşatıyor.

Sarah Ferri

Tunes of September''ın üçüncü konserinde 18 Eylül''de sahne alacak Sarah Ferri, tüm dünyada etkileyici sesi ve benzersiz canlı performansları ile ün yapmış bir isim. Özgün şarkılarında caz, swing bossa nova etkilerini hissettiren Ferri''nin müziği, kanındaki ateşli biles¸imi yansıtıyor. 'Gizemli Kuzey' karakterini Belçikalı annesinden, 'Ates¸li Güney' karakterini ise I·talyan babasından alan Ferri''nin müziğine de yansıyan bu kontrast, yetmis¸li yılların ruhunu taşıyan müziğini de etkiliyor.

Konserler İstinyePark ziyaretçilerine ücretsizdir.

Etkinlik başlangıç/bitiş saati: 19.30/22.00

11 years ago